Saates “Fookuses” vaatlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid Soome parlamendi liikme ja endise siseministri Päivi Räsäneni juhtumi arenguid, mille käigus algatas riiklik peaprokurör Räsäneni vastu veel kaks kriminaalsüüdistust, kuna rahvasaadik keeldus kahes tema juhtumit käsitlevas telesaates vabandamast ning oma põhimõtteid hülgamast. Soome luterliku kiriku juhtkond on aga asunud süüdistajate poolele ning taunib Räsäneni seisukohti.  

Soome peaprokurör Raija Toiviainen algatas hiljuti Soome parlamendi liikme ja endise siseministri Päivi Räsäneni suhtes veel kaks kriminaaluurimust selle peale, et ta keeldus kahes tema juhtumit käsitlevas telesaates vabandamast ning oma põhimõtteid hülgamast.

“Mind on juba kaks korda Pasila politseimajas üle kuulatud ja nüüd seisab ees veel vähemalt kaks ülekuulamist. Minu meelest on olukord käsitamatu ja täiesti absurdne,” rääkis Räsänen.

Nii ootab Räsäneni ees veel kaks ülekuulamist politseis. Viimased kaks ülekuulamist kestsid neli ning viis ja pool tundi.

Olukorra hullumeelsust rõhutab omakorda fakt, et Soome luterliku kiriku juhtkond on asunud avalikult Räsäneni vastu ning on nimetanud tema avaldusi, milles lihtlausetega kaitstakse kristlikku abielueetikat, vääraks ja kalgiks.

Tegu on absurdiga, mille raames ideoloogiline diktatuur näitab oma hambaid, tõdevad saates “Fookuses” autorid.

Vaadake lisa saatest!