Fookuses: tõelise riikliku iseseisvuse poole tuleb meil alles püüelda

Taasiseseisvumispäeval salvestatud saates “Fookuses” arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Eesti riikliku iseseisvuse teemal. Üldtunnustatud riikliku iseseisvuse kriteeriumite järgi on Eesti iseseisvus puudulik või puudub see sootuks.

Taasiseseisvuspäeval arutleme, kuhu on Eesti pea 30 aasta vältel peale Nõukogude Liidust eraldumist välja jõudnud.

“Tuleb tunnistada, et Eesti taasiseseisvunud riigi areng on käinud täpselt seda rada mööda, mis on ette kirjutatud domineeriva ideoloogilise ja poliitilise süsteemi poolt, liberaalse demokraatia doktriinide poolt, mis üha enam paljastavad oma tegelikku loomust ning pole enam ei liberaalsed ega demokraatlikud,” tõdeb Varro Vooglaid.

“Eesti erakondlik ja poliitiline maastik on algusest peale paika pandud Euroopa Liidu ja globaalsete mängijate suunalt. Eesti poliitikas pandi algusest peale paika konstandid, mis pidid olema jagamiseks kõikidele, sõltumata sellest, millisesse erakonda nad kuuluvad – eelkõige tingimusteta orienteeritus NATOle ja Euroopa Liidule,” leiab Markus Järvi.

Kuulake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.