Fookuses: tsensuur sotsiaalmeedias muutub aina jõhkramaks

Sõnavabaduse piirid sotsiaalmeedias tõmbuvad aina koomale ning tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus sõnavabadusega on end liberaalseks ja demokraatlikuks nimetavas lääne ühiskonnas tõsine probleem, arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Käesolevas saates kommenteerime lähemalt Objektiivi videote kõrvaldamist YouTube’ist, kus need anonüümsete kaebuste alusel vihakõneks tembeldati.

Nädal aega tagasi eemaldas YouTube nimelt “teenusetingimuste rikkumise tõttu” oma keskkonnast eelmise Objektiivi “Fookuses” saate, milles kritiseeriti Eesti LGBT Ühingu tegevust, millega mõjutati alaealist “soovahetusele” ilma vanemaid teavitamata ning neilt selleks nõusolekut küsimata.

Enne seda kõrvaldas YouTube pealekaebajate tõttu ka Markus Järvi nädalakommentaari, milles ta tõi välja, et homoideoloogiat propageerivad ühingud naudivad heldet riiklikku rahastamist, tänavu suisa 250 000 euro ulatuses. Seejärel kõrvaldati veel üks “Fookuses” saade ning kultuurimarksismi seletav videoklipp.

Kokku on YouTube kõrvaldanud seni neli Objektiivi videot, põhjendamata hetkekski, mis nendes videotes oli tõlgendatav vihakõnena.

Saates kommenteerime lääne sõnavabaduse probleemi üldisemalt ning tõdeme erinevate näidete varal, et tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus sõnavabadusega on end liberaalseks ja demokraatlikuks nimetavas lääne ühiskonnas väga tõsine probleem.

Kuulake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.