Saates "Fookuses" räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Euroopa Parlamendis toimunud hääletusest Ungari suveräänsuse ja Euroopa Liidu sanktsioonide kehtestamise üle. Euroopa Liidu nomenklatuur näitas end taaskord diktatuurina, mis enda arvates teab Ungari rahva vajadusi paremini kui ungarlased ise.

12. septembril hääletati Euroopa Parlamendis Ungarile Euroopa Liidu lepingu artikkel 7 alusel kehtestatavate sanktsioonide üle. Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad kasvava konflikti üle globalistide ja patriootide vahel, millest Ungari juhtum kujutas endast vaid ühte episoodi globalismi ja euroföderalismi edendamise pikas jadas.

Meie sugulasrahva karistamist ja artikkel 7 rakendamist pidas vajalikuks Urmas Paet (Reformierakond), Yana Toom (Keskerakond), Ivari Padar (sotsid), Indrek Tarand ja kõige tipuks Tunne Kelam (Isamaa). Ainsana oli Eesti eurosaadikutest vastu oli Igor Gräzin (Reformierakond), kellega vahendame saates ka telefoniintervjuu.

Igor Gäzini arvates oli isegi NSVL-i rahvasaadikute kongressil osalenud saadikute kultuuriline tase palju kõrgem kui Ungarit õhinal globalistlike ja euroföderalistlike standardite järgi innuga hukka mõistvas Euroopa Parlamendis.

Gräzin nõustus Objektiivi saatejuhtidega, kelle hinnangul paigutub Ungari tagakiusamine euroföderalistide ambitsioonide mustrisse kaotada Euroopast ära keskvõimule mittekuuletuvad rahvusriigid, kelle seas on Ungari kesksel kohal.

Saatejuhid arutlevad ka Ungari ja Poola sirgeselgsuse ja väärikuse põhjuste üle, millest peamised on tugev kristlik pärand ja kasvav austus selle vastu.

Vaadake lisa videost!