Välisluureameti juhi Mikk Marrani poolt hiljuti lendu lastud ja meedia poolt võimendatud jutt Venemaa mõjuagentide võrgustikust on ilma konkreetsete nimede väljatoomiseta vastuvõetamatu sekkumine poliitikasse, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid selle hooaja esimeses saates "Fookuses".

Pärast seda, kui Mikk Marran tuli välja väidetega, et välisluureamet on tuvastanud kümnetest poliitikutest, diplomaatidest, ajakirjanikest ja ärimeestest koosneva Venemaa mõjuagentide võrgustiku, tõttasid mitmed poliitikud eesotsas Margus Tsahkna ja Mart Laariga mängima seda süüdistust välja ennekõike EKRE juhtkonna vastu. Marran ise ühtegi nime aga ei nimeta, võimaldades sedasi impersonaalsete süüdistuste suunamist võimuringkondadele ebameeldivate poliitiliste jõudude vastu.

Saate teises pooles pööratakse tähelepanu avalikus arutelus üldiselt täiesti maha vaikitud küsimusele sellest, et riigireetmine on võimalik mitte ainult Ida, vaid ka Lääne suunal. Vooglaid ja Järvi selgitasid, et Eestis on nii poliitilistel ja bürokraatlikel kõrgetel positsioonidel kui ka eriteenistustes ja meediaringkondades väga palju inimesi, kelle puhul eksisteerib tõsine küsimus, kas nad mitte ei tegutse pigem välismaiste võimuringkondade kui iseseisva Eesti Vabariigi huvides.

Vaadake lisa videost!

Vt seonduval teemal ka Markus Järvi nädalakommentaari.

Nädalakommentaar: miks ei räägita Eestis lääne mõjuagentidest?