Vilja Kiisleri poolt hiljuti peavoolumeedia väljaannetele suunatud üleskutse mitte avaldada pahemliberaalidele vastukäivaid arvamusi iseenesest täiesti legitiimse avaliku arutelu objektiks olevatel teemadel reedab pseudoliberaalide tegeliku palge, millel ei ole avatuse, erinevate arvamuste hindamise, lugupidava diskussioonikultuuri ja sallivuse ideaalidega vähimatki pistmist, osutavad saates "Fookuses" Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Muu hulgas arutatakse saates selle üle, miks peaks üleüldse pidama Kiislerit ja teisi temasuguseid propagandiste ajakirjanikeks ning milliste kriteeriumide kohaselt peaks määratlema seda, milline väljaanne kvalifitseerub ajakirjandusena, milline mitte.

Vooglaiu sõnul vastab Objektiiv mitmete ratsionaalsete kriteeriumide kohaselt palju rohkem ajakirjandusväljaande tunnustele kui nt Eesti Päevaleht või Delfi.

Ühtlasi jäi saatest kõlama seisukoht, et kui Vilja Kiisler ise ei julge konservatiividega erimeelsusi arutada, vaid tahab tegutseda üksnes mugavalt ja turvaliselt jõupositsioonilt justkui ülekuulajana, eirates sealjuures elementaarseid ajakirjandusliku professionaalsuse ja inimliku viisakuse standardeid, siis võiks konservatiivid ühiselt otsustada, et tema intervjuukutsetele enam positiivset vastust ei anta.

Kiisleri artikkel "Ärgem toitkem deemoneid", millest saate arutelu tõukus, on leitav siit.

2020. aasta veebruaris väljendas Kiisler sarnaseid seisukohti artiklis "Sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust", selgitades, et saadet "Lobjakas vs Vooglaid" ei oleks kunagi tohtinud eetrisse lasta, sest sellega legitimeeritakse äärmuslasi.

Vaadake lisa saatest!