Fookuses: võrdse kohtlemise seadusega ideoloogilist diktatuuri kehtestav riik käitub oma kodanike suhtes võõrriigina

Objektiivi saates “Fookuses” võtavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi veel kord luubi alla sotsiaalministeeriumis välja hautud võrdse kohtlemise seaduse muutmise eelnõu, millega riik plaanib julmalt sekkuda kodanike eraõiguslikesse suhetesse nõudes rahalise ja vabadusekaotusliku karituste ähvardusel, et kaupade ja teenuste pakkujad ei saa oma veendumustele või maailmavaatele viidates loobuda teenuste osutamisest. 

Järvi ja Vooglaid võtavad kommenteerida 24. septembril võrdse kohtlemise ja usuvabaduse konflikti teemale pühendatud Vikerraadio saadet “Kirikuelu”. Saatejuhi Meelis Sülla küsimusele, kas koguduse külalistemaja võib keelduda samasoolisele paarile peavarju pakkumast, vastas sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna juhataja Liina Kanter ühemõtteliselt: “Kindlasti see ei ole aktsepteeritav praktika.”

“Kui kirikul on kinnisasju, mida nad soovivad avaliku teenusena välja rentida või üürida – sel juhul me tõesti näeme, et avalik teenus ei saa olla diskrimineeriv. Sel juhtumil tulebki arvestada sellega, et sul võivad olla erineva taustaga või erinevad inimesed, kes seda pinda soovivad kasutada,” jätkas Kanter toona.

Liina Kanteri sõnul tähendaks kirikutele teatud erisuste tegemine, et “see kõlab nii, nagu me lubaksime edaspidi usuorganisatsioonidel inimesi diskrimineerida erinevatel alustel. Ja sellega ma kindlasti ei saa nõus olla.”

Varro Vooglaidi ja Markus Järvi hinnangul üritatakse võrdse kohtlemise seaduse muudatusega panna kehtima ideoloogilist diktatuuri, mille eest SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks hoiatas juba kooseluseaduse vastu suunatud petitsiooni kaaskirjas.

“Kodumajutuse pidajaile, kes ei nõustu rentima tuba homoseksuaalidele, võidakse määrata rahalised karistused ning nad võivad kaotada majutusteenuse osutamise õiguse,” kirjutasime petitsiooni kaaskirjas peaaegu viis aastat tagasi.

Sotsiaalministeeriumis parasjagu sellist olukorda võimaldavat seadusemuudatust kavandabki.

Vaadake lisa videost ja lugege veelkord allolevaid tekste. Küsimuses on tõepoolest Eesti kodanike südametunnistuse vabadusest eraõiguslikes suhetes, kuhu riik plaanib paljudes teistes maades juurutatud ideoloogilise diktatuuri eeskujul sekkuda.

Võrdsuse loosungi all ideoloogilise diktatuuri poole

Kolumn: kaaperdatud Eesti riik

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.