Foto: Bigstockphoto

Sel nädalal otsutas Saksamaal Freiburgi volikogu, et alates järgmisest õppeaastast antakse lasteaedades ja koolides vaid vegetaarset lõunat, vahendab Die Welt.

Freiburgi otsus on tekitanud korraliku keerise avalikes reaktsioonides. Ühed kiidavad otsust, sest sellega on "mõeldud jätkusuutlikkuse peale", teised on otsuse peale väga vihased, kuna tegemist on "patroneeriva sunddieediga."

Sisuliselt on tegemist kultuurisõja väljendusega, kirjutab Die Welt, kus kasutatakse ära lapsi, samal ajal jättes kõrvale ülimalt olulise täisväärtusliku toitumise. "Toidu kvaliteet on jäetud ääremärkuseks, mis lõpplahenduses ei mängi mingit rolli," seisab meediaportaali hinnangus otsuse seletuskirjale. "Küll aga räägitakse "kuludest", "halduse lihtsustamisest" ja "bürokraatia vähendamisest", justnagu oleksid lapsed mingi liik toitu tarbivaid roboteid ilma vajadusteta". 

Edaspidi on lastel läbi õppeaasta ka ühesugune menüü. 

"Kõikide poliitiliste otsuste ja debattide keskmes peab olema eelkõige küsimus: kuidas me anname lastele seda, mida nad tegelikult vajavad? Vastus ei sisaldu pealesurutud ideoloogilistes ideedes," osutab Die Welt sellele, et lapsi ja kooliõpilasi ei tohi tõmmata sellisel viisil ideede sõtta.

Toimetas René Allik