Itaallased ütlevad homoliitudele "ei", 30. jaanuar 2016. Foto: Andrew Medichini, AP/Scanpix

Laupäeval, 30. jaanuaril, kogunes umbes 1,5–1,8 miljonit itaallast Rooma südalinna ajaloolisele Circus Maximuse väljakule, et avaldada meelt traditsioonilise perekonna kaitseks ja tsiviilpartnerluse seaduse vastu.

Itaalia parlamendis tuli sel nädalal arutusele seaduseelnõu, mis annab samasoolistele paaridele õiguse oma kooselu registreerida. Family Day ("Perekonna Päeva") nimelise ürituse ühe organisaatori Massimo Gandolfini sõnul on katoliiklik Itaalia üks viimastest lääneriikidest, mis "sellele hälbele vastu seisab".

Eriti ollakse samasoolistele paaridele lapsendamisõiguse andmise vastu.

Meeleavaldusele tulekust oli eelnevalt teatanud kaks miljonit inimest. Peaorganisaator Simone Pillon ütles, et Google'i programm, mis arvutab aerofotode järgi inimeste hulga, andis Circo Massimo väljakul viibinute arvuks 1,5–1,8 miljonit inimest.

Teiste kõrval võis meeleavaldusel rahva seas näha ka heatujulisi katoliku vaimulikke ja tantsu vihtuvaid nunnasid.

Kuid endast andsid märku ka "sallivuse" pooldajad. Meeleavalduse kodulehekülge internetis ründas nimelt rahvusvaheline häkkerite ja küberkurjategijate rühmitus Anonymous, kes paigutas sinna järgmise sõnumi: "Peatage homofoobia! Armastus on armastus".

"Nüüd ei peata meid enam mitte miski ega mitte keegi," leiavad Family Day korraldajad pärast õnnestunud meeleavaldust. "Lapsel on õigus mõlemale vanemale, isale ja emale. Euroopa Liit ei või meilt nõuda põhiseaduse muutmist. Meie põhiseaduses on öeldud, et perekonda tuleb kaitsta."

Vaata meeleavalduse galeriid siit: