Kaadrid Konservatiivselt Konverentsilt 2019. Kollaaž Urmas Saardi fotodest

Teisipäval, 26. novembril Õpetajate Majas toimunud Konservatiivsel Konverentsil arutleti konservatiivsuse mõiste ning ka selle üle, millistel eeldustel võiks Eestis aset leida tõsine konservatiivne pööre ja mida selle all üldse silmas pidada.

Konverentsil aset leidnud kahte diskussiooni oli kuulama tulnud ligi 200 inimest ning kõlama jäi seisukoht, et konservatiivsuse mõiste ning konservatiivsete ideaalide selgitamisele on tarvis tulevikus tunduvalt rohkem tähelepanu pöörata.

Osalejad nõustusid, et ajal, mil liberaalne peavool püüab konservatiivset ja rahvuslikku elukäsitlust tõrjuda ja põlu alla seada, on hädavajalik mitte hakata konservatiivseid hoiakuid häbenema või lasta neil vastavalt liberaalide nõudmistele lahustuda või moonduda.

Tähelepanuväärselt ei kajastanud Konservatiivse Konverentsi pressiteadet ega ka konverentsi ennast mitte ükski meediaväljaanne peale Objektiivi ja Uute Uudiste, justkui polekski pressiteadet saadetud ega konverentsi toimunud – seda hoolimata tõsiasjast, et konverentsi aruteludest võttis teiste seas osa ka parlamendi esimees Henn Põlluaas ning tervituseks ütles avasõnad välisminister Urmas Reinsalu.

Lähipäevil toome Objektiivi kaudu vaatajateni ka mõlemad konverentsil aset leidnud diskussiooni videosalvestuse, samuti mitmed konverentsil salvestatud intervjuud. Siin kohal on aga toodud ära mõned pildid, mille autoriks on Urmas Saard.

Fookuses: tuleval nädalal toimuval konverentsil otsime vastust küsimusele konservatiivsuse tähendusest