Geert Wilders. Foto: Scanpix

Hollandi parlamendiliikme ja Vabaduspartei esimehe Geert Wildersi hinnangul "pole islam religioon, vaid totalitaarne, ohtlik ja vägivaldne ideoloogia, mis religiooniks on kostümeeritud."

Seetõttu ei usu Wilders, et islam võiks põhiseaduslikult olla osa Hollandist, mis on vaba maa.

Hollandi suurima päevalehe De Telegraafi ajakirjanikule antud intervjuu käigus selgitas Wilders, et inimestel on õigus mõelda, mida nad tahavad, "kuid mul on samuti õigus öelda, et islamit ei tohiks kaasata meie põhiseaduslike vabaduste hulka."

Küsimuse peale, kas moslemid ei või olla lihtsalt mõõdukad, vastas Wilders: "Koraani kohaselt ei ole see võimalik.

Ma isiklikult usun, et on ekstremistlikke inimesi ja mõõdukaid inimesi. Aga ma ei usu, et on kahte liiki islamit. On vaid üks.

Ja seda ühte ei ole võimalik reformida. Ja isegi kui see võimalik oleks, ei saa me veel 150 või 300 aastat oodata.

Ma arvan, et seda ei juhtu iial. Sul lüüakse pea maha, kui sa islamit tõlgendada tahad."

Toetudes statistikale tuletas Wilders meelde, et 11 protsenti Hollandi moslemitest on valmis oma religiooni nimel vägivalda kasutama. "See teeb 110 000 inimest – kaks korda rohkem, kui Hollandi armee!" ütles ta.

Ja lisas, et suudab vaevalt kuulata terrorismiohvrite mälestamisi parlamendis. "Neid on meil tänavu vist juba kümme või kaksteist olnud. Ma käin kohal, lugupidamisest sugulaste ja ohvrite vastu, ning kavatsen teha seda ka edaspidi.

Aga iga kord loeb [peaminister Mark] Rutte ette sellesama A4 paberilehe, muutes ainult linna ja riigi nime, kus rünnak aset leidis. See mees ei võta midagi ette."

Islam ja Euroopa. Kiirkursus