Geert Wilders kõnelemas 2015. aastal Texases. Foto: Mike Stone, Reuters/Scanpix

Euroskeptiline ja islamivastane Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders osaleb 19. juulil USAs Clevelandis Donald Trumpi toetuseks korraldataval homoüritusel, vahendab Politico. Kohalikud homoaktivistid näevad nimelt Trumpis ainsat kandidaati, kes presidendina suudaks homosid kaitsta radikaalsete islamistide eest.

18.–21. juulini toimub Ohio osariigis Clevelandis vabariiklaste kongress. LGBTI-kogukonna liikmed, kes soovivad Donald Trumpi saamist vabariiklaste partei presidendikandidaadiks, korraldavad tema toetuseks ürituse, kus saavad sõna Wilders ja mitmed teised islamivastased kõnelejad.

Ameerika Ühendriikidesse suunduv Wilders ütles, et soovib oma silmaga näha Donald Trumpi ametlikku nimetamist presidendikandidaadiks.

"Ma olen algusest peale teda toetanud," lausus Wilders. "Tal on julgust, palju häid ideid ja lähenemisviise erinevatele ühiskonnagruppidele."

Kohaliku homokogukonna esindaja Chris Barron ütles, et neil on Ameerikale ja LGBT kogukonnale sõnum: "Radikaalne islam on geiõiguste seisukohalt teema number üks kogu maailmas, ja Donald Trump on ainus kandidaat, kes võtab seda ohtu tõsiselt."