Giorgia Meloni pidamas kõnet Maailma Perede Kongressil, 30. märtsil 2019, Veronas. Foto: Scanpix

Itaalia peaministrikandidaat Giorgia Meloni rääkis juba 2019. aastal peetud kõnes, et konservatiivid ja pereväärtuste eest seisjad ei ole identiteedita ja juurteta orjad ega pelgalt tarbijad, kes elavad finantsspekulantide armust. Ühtlasi lubas ta kaitsta Jumalat, riiki ja perekonda ning iga inimese väärtust.

"See on see, mida me siin täna teeme," ütles Meloni Veronas toimunud Maailma Perede Kongressil. "Miks on perekonnast saanud vaenlane? Miks on perekond nii hirmuäratav? Neile küsimustele on üksainus vastus. Sest see määratleb meid. Sest see on meie identiteet."

"Sest kõik, mis meid määratleb, on vaenlaseks neile, kes tahaksid, et meil poleks enam identiteeti ja et me oleksime lihtsalt täiuslikud tarbimisorjad. Ja nii nad ründavad rahvuslikku, religioosset, soolist ja perekondlikku identiteeti."

"Ma ei saa end enam määratleda kui itaallast, kristlast, naist, ema. Ei. Ma pean olema kodanik x, sugu x, vanem 1, vanem 2. Ma pean olema number. Sest kui ma olen ainult number, kui mul pole enam identiteeti või juuri, siis olen ma täiuslik ori, kes elab finantsspekulantide armust. Täiuslik tarbija," rääkis Meloni.

"Just see on põhjus, miks me nii palju hirmu tekitame. Sellepärast tekitab see koosviibimine nii palju hirmu. Sest me ei taha olla numbrid. Me kaitseme inimese väärtust. Iga viimne kui inimene. Sest igaühel meist on kordumatu geneetiline kood."

"Meeldib see neile või mitte, see on püha. Me kaitseme seda. Me kaitseme Jumalat, riiki ja perekonda," lubas ta. "Neid asju, mis mõningaid nii väga tülgastavad. Me teeme seda oma vabaduse kaitsmiseks, sest me ei saa kunagi olema orjad ja lihtsad finantsspekulantide meelevallas olevad tarbijad. See on meie missioon. Sellepärast ma täna siia tulingi."

Oma kõne lõpus tsiteeris Meloni ka Gilbert K. Chestertoni, kes kirjutas enam kui sajand tagasi, et "tuled süüdatakse selleks, et anda tunnistust, et kaks ja kaks teevad neli; mõõgad tõmmatakse, et tõestada, et lehed on suvel rohelised." Meloni sõnul on see aeg nüüd saabunud ning me oleme selleks valmis.

Giorgia Meloni juhitud erakond Itaalia Vennad (Fratelli d'Italia), koos teiste parempoolsete parteide Liiga ja Forza Italiaga, mida juhivad vastavalt endine asepeaminister Matteo Salvini ja endine peaminister Silvio Berlusconi, võitsid parlamendivalimistel ühiselt 43,8% häältest ning on kõik Euroopa Liidu massilisele sisserändepoliitika, LGBT indoktrineerimise, Ukraina sõja ja abordi vastu.

Alljärgnevalt on võimalik kuulata Meloni kõnet kogu ulatuses koos inglise keelse tõlkega:

Toimetas Martin Vaher