Sam Smith esitamas oma satanistliku etteastet 65ndatel Grammyde jagamistel. Foto: Scanpix

Ennast "mittebinaarsena" määratlev laulja Sam Smith ning "transsooline" laulja Kim Petras tõid tänavustel Grammyde ja Briti muusikaauhindade jagamisel lavale satanistlikud muusikalised etteasted, esitades oma duetti "Unholy" ehk "Ebapüha". Grammyde sponsoriks oli ka vaktsiinitootja Pfizer.

5. veebruaril Los Angeleses jagatud Grammy muusikaauhindadel esitasid oma dueti "Unholy" ("Ebapüha") ennast "mittebinaarsena" määratlev laulja Sam Smith ning "transsooline" laulja Kim Petras.

Tantsijatest ümbritsetud Smith kandis punast nahkkostüümi, nahast kaelarihma ning punast kuradisarvedega kaabut. Lava tagumises osas aeles Petras metallpuuris, olles samuti ümbritsetud punastesse korsettidesse riietatud tantsijatest. Ka kogu lavavalgustus oli punane, mis aitas koos tuleleekidega kaasa põrguliku atmosfääri tekitamisele.

Laulusõnadeks oli näiteks, et "emme ei tea, et issi läheb kuumaks kehapoes, tehes midagi ebapüha".

Etteastele järgnes aga Grammyde sponsori reklaam, kelleks oli vaktsiinitootja Pfizer.

https://twitter.com/hottamali02/status/1622583894091366401

Smith ja Petras võitsid oma loo eest ka Grammy auhinna parima popdueti kategoorias. Petrasest sai sellega ka esimene "transsooline", kes selle auhinna võitis.

Petrase tänukõne ajal karjus žestikuleeriv Smith plaksutavale rahvale, et nad ka püsti tõuseksid, mida väga paljud saalis viibijad ka tegid.

Seejärel tänas Petras kõiki "legendaarseid transartiste", kes tema jaoks uksed valla tegid. Ühtlasi tänas ta üritusel viibinud Madonnat tema võitluse eest LGBTQ-õiguste edendamisel ning lisas, et ei oleks siin ilmselt ilma temata. Petras tänas ka oma ema selle eest, et too uskus, et ta on tüdruk. Oma duetipartnerit Sam Smithi nimetas ta aga tõeliseks ingliks ja kangelaseks oma elus. Ka Smith tänas hiljem Madonnat neile osutatud armastuse, toetuse ja headuse eest.

Madonna juhatas Sam Smithi ja Kim Petrase esinemise sisse. Foto: Scanpix

Grammyde jagamisel osales ka USA esileedi Jill Biden, kes andis üle esmakordselt jagatud auhinna parima laulu eest sotsiaalse muutuse edendamisel.

Smith ja Petras esitasid oma loo "Unholy" ka tänavusel Briti muusikaauhindade jagamise galal 11. veebruaril. Seekord kandsid nad punase asemel aga musti kostüüme lateksist ja nahast sadomaso elementidega.

Smithil oli seekord peas musta värvi kuradisarvedega kübar ning ta tegi tagurpidi ristimärki ja ajas keelt suust välja. Etteaste lõppes taustatantsijate vahelise pika ja kirgliku lesbilise suudlusega. Kogu etteastet saab omal vastutusel vaadata järgnevast videost:

Konservatiivist poliitiline kommentaator Matt Walsh kirjutas sotsiaalmeedias, et tema jaoks ei ole üllatav näha Grammyde jagamisel satanistlikku rituaali. Tema sõnul on satanism iseenda jumaldamine ning suur osa kaasaegsest popmuusikast on selles tähenduses satanistlik. Ta leiab, et vasakpoolsus on satanism ning ainus muutus on see, et nad on selles suhtes avameelsemad kui varem.

"Teoloogiline satanism ei ole väga levinud, kuid iseenda jumaldamine – mida võime nimetada sekulaarseks satanismiks – on meie kultuuris valdav religioon ning enamus kunstist, mida me toodame, on mõeldud selle evangeeliumi kuulutamiseks," kirjutab Walsh.

Temaga nõustub ka katoliiklik autor ja kommentaator dr Taylor Marshall. Tema sõnul pilkas Sam Smith oma etteastega surmajärgset elu, Jumalat ja Kristust. Ta juhib tähelepanu sellel, et kogu Hollywoodi eliit ja kogu muusikatööstus tuleb igal aastal kokku selleks, et kristlust pilgata… samas ei ole pilke aluseks kunagi budism, islam ega judaism.

Piiblile tuginedes väidab Marshall, et kuna nad on Jumala vastu mässanud, siis on Jumal andnud nad kõlbmatu mõtteviisi kätte, nii et mehed on süttinud oma tungis üksteise vastu ning naised samuti.

Lõppkokkuvõttes on tema sõnul aga tegemist iseenda jumaldamisega: "Satanism on iseenda täielik jumaldamine. Saatan tahab jumaldada iseennast." Ta lisab, et kuigi saatan tahab ka, et viimselt teda jumaldataks, siis tee selleni käib läbi Jumala salgamise ja inimeste enesearmastuse.

"Inimesed tahavad muutuda iseenda jumalaks ning see ongi tegelikult saatana langus, kes ütles, et tema Jumalat ei teeni, vaid teenib ainult iseennast," selgitab Marshall, lisades, et see on satanismi kese ning samuti Hollywoodi ja muusikatööstuse kese.

Sam Smith Grammyde jagamisel esinemas. Foto: Scanpix

Marshall juhib samuti tähelepanu sellele, et see etteaste pälvis saalis viibinud kuulsustelt seisva ovatsiooni: "Nad armastasid seda." Tema sõnul plaksutasid nad selleks, et pilgata ja naerda selle üle, mis saab olema nende saatuseks.

"Lõppude lõpuks, kõik kes seal selles degenereerunud kultuuris osalevad, mis üritab eriti noori veenda, et nad ei armastaks Jumalat, ei usaldaks Jumalat, ei jumaldaks Jumalat, vaid usuksid, armastaksid ja jumaldaksid vaid iseennast… nad teavad, et see rada viib hävingu ja mandumiseni," selgitas ta.

Ta lisas, et ka transliikumine ja seksuaalperverssused on mäss Jumala vastu. Tema sõnul on igaüks, kes eitab Jumalat, aga teel hullumeelsuseni. Ta selgitab, et mäss Looja ja loodu(se) vastu peegeldub ka nende kunstis: "Kunst ja muusika peaksid olema ilusad ning ülendama meeli ja hinge… see on aga nende kunst ja muusika, see on loodud selleks, et sind madalale tõmmata, et luua sinus vastanduv suhe Jumalaga ning perversne suhe oma kaasinimestega. Ning seda tehes pilkavad nad tõde, sest nad teavad, et nad on teel põrgutulle."

Sam Smith kehastamas saatanat. Foto: Scanpix

Marshall leiab, et see kõik on degenereerunud, lutsiferiaanlik, satanistlik ja vastik ning ta soovitab inimestel kõike seda vältida ning hoida sellest eemal ka oma lapsi. Ta soovitab selle asemel valida seda, mis on tõene, ilus, hea ja sünnis… perekonda, abielu, kirikut, palvetamist, pühakirja lugemist. "Täitke oma hing asjadega, mis on head, pühad, puhtad. See on rada, mida Jeesus õpetas meid järgima. Ja vältige kogu seda satanismi," soovitas ta lõpetuseks.