Euroopa Parlamendi euroskeptikust saadik Igor Gräzin ütles Objektiivile antud telefoniintervjuus, et europarlamendi Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) euroföderalistist juhi Guy Verhofstadti poolt EKRE fašistideks tembeldamine on kurjakuulutav, mistõttu tuleb see selgelt hukka mõista.

Eile saatis Euroopa Parlamendi liberaalseid parteisid koondava ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt Jüri Ratasele e-kirja, milles nõudis tungivalt, et EKRE ja Isamaaga koalitsioonikõnelusi pidav Keskerakond ei moodustaks koalitsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga, mida Verhofstadt kirjeldas kui "paremäärmuslikku parteid, mis meenutab Euroopa fašistlikke režiime."

Gräzin kirjutas aga eile oma Facebooki seinal, et Verhofstadt on "haukuva ja primitiivse kõneviisiga järsk poliitik, kes vihkab rahvusriike ja demokraatiat".

"Noh, kas on selge? Nädal tagasi ma kirjutasin, et Eesti vajab julgeid juhte ja et vahetu oht ei tule Moskvast, vaid Euroopa Liidust. Rünnakud Ungari, Austria, Rumeenia, Itaalia vastu on olnud. Järg jõudis Eesti kätte, varem, kui oskasin arvata," toonitas oma postituses Gräzin.

Guy, take the plank from your own eye! (Est)

Eile me andsime teile rahvusvahelise versiooni. Tegime seda esimesena, sest mu Euroopa sõbrad peavad teadma minu positsiooni ja ka teie peate teadma minu positsiooni Euroopa koha pealt. Siin on teile eestikeelne ja pikem versioon

Posted by Igor Gräzin on Reede, 15. märts 2019

.
Intervjuus Objektiivile selgitas eurosaadik olukorra tagamaid, juhtides muu hulgas tähelepanu sellele, et Verhofstadti näol on tegu puudulikult haritud ja diktaatorlike kalduvustega isikuga, kes on ühtlasi murdnud oma lubadust suhtuda lugupidavalt ka euroskeptilistesse seisukohtadesse ja mitte sekkuda liikmesriikide siseasjadesse.

"Mind paneb muretsema see, et esimene samm demoniseerimise, sõimu ja sõnavabduse piiramise suunas on astutud," toonitas kevadel uuesti Euroopa Parlamenti kandideeriv Gräzin, osutades negatiivsetest tendentsidest rääkides ka tsensuuri sisseviimise püüdlustele – püüdlustele, millega olevat seotud ka Andrus Ansip.

Gräzini sõnul on Euroopa Parlamendis olukord tõsiselt muutumas ning euroföderalistid on sellest tõsiselt ärritatud. See kehtivat ka Verhofstadti kohta, kelle käitumises ja ennekõike kõnede pidamise viisis ilmnevat aina enam hitlerlikud jooned.

Kuula lähemalt telefoniintervjuust.

Gräzin lajatab: Verhofstadt on haukuva kõneviisiga poliitik, kes vihkab rahvusriike ja demokraatiat