Euroopa Parlamendi Liberaalide ja Demokraatide fraktsiooni (ALDE) juht Guy Verhofstadt on tuntud ühe juhtiva euroföderalistina. Foto: Frederick Florin, AFP/Scanpix

Euroopa Parlamendi saadik, hiljuti Reformierakonnast välja astunud Igor Gräzin kirjutas Facebookis, et europarlamendi ALDE ehk Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni juht, tuntud euroföderalist Guy Verhofstadt on "haukuva ja primitiivse kõneviisiga järsk poliitik, kes vihkab rahvusriike ja demokraatiat".

Maikuus ilmselt Keskerakonna ridades uuesti Euroopa Parlamenti kandideeriv ja euroskeptikuna tuntud Gräzin andis sellise hinnangu reaktsioonina Verhofstadti poolt täna Jüri Ratasele saadetud kirjale, milles viimane nõudis tungivalt hoidumist valitsusliidu moodustamisest "paremäärmusliku ja fašiste meenutava EKREga".

"Noh, kas on selge? Nädal tagasi ma kirjutasin, et Eesti vajab julgeid juhte ja et vahetu oht ei tule Moskvast, vaid Euroopa Liidust. Rünnakud Ungari, Austria, Rumeenia, Itaalia vastu on olnud. Järg jõudis Eesti kätte, varem, kui oskasin arvata," toonitas Gräzin.

"Verhofstadt on haukuva ja primitiivse kõneviisiga järsk poliitik, kes vihkab rahvusriike ja demokraatiat ja osutus ka eba-ausaks. Ta andis septembris 2017 mulle isiklikult ausõnaga lubaduse, et austab eurskeptitsismi ja riikide (sh Eesti) suveräänsust… Niipalju eurooplusest," selgitas Gräzin ja lisas, et Verhofstadi "unistus on saada siin [Brüsselis– toim] omanimeline ruum, auditoorium, veel parem – terve ehitis."

Gräzini sõnul on ta juba saatnud teele protestikirja ALDE fraktsioonile.

"Midagi mõtleb veel välja. Raisk," kirjutas ta oma postituse kommentaariumis.

Ka peaminister Ratas teatas, et Brüssel ei peaks Eestile ette kirjutama, missugune on meie uus koalitsioon.

"Eesti inimesed, meie kõrgeim võim, on näidanud, kuidas nad soovivad näha 14. (riigikogu) koosseisu ja me lähtume sellest, mida Eesti inimesed on ütelnud. Ei ole kuidagi vastuvõetav see, et Brüssel hakkab ütlema, missugune saab olema Eesti koalitsioon."

Noh, kas on selge? Nädal tagasi ma kirjutasin, et Eesti vajab julgeid juhte ja et vahetu oht ei tule Moskvast, vaid…

Posted by Igor Gräzin on Kolmapäev, 13. märts 2019

https://www.facebook.com/igor.grazin/posts/1040660486145256

.
Toimetas Varro Vooglaid

Sekkumine siseasjadesse! Verhofstadt nõuab Rataselt hoidumist koalitsioonist "fašiste meenutava" EKREga