Heliis Raudsik. Foto: kuvatõmmis Delfist

Harju maakohus otsustas läinud nädalal jätta rahuldamata Delfi faktikontrolliajakirjaniku Heliis Raudsiku hagi väljaande Telegram ja selle juhi Hando Tõnumaa vastu, kus Raudsik nõudis muuhulgas tema kohta esitatud väidetavate ebaõigete faktiväidete ümberlükkamist. Menetluskulud jäävad nüüd Raudsiku kanda, teatas Telegram.

Ühes Telegrami artiklis oli Raudsiku kohta muuhulgas öeldud, et viimane on küll "tudeerinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust, kuid mingil põhjusel pole tema hariduskäigust miskit külge hakanud, sest neiul puuduvad arusaamad ajakirjanduseetikast ning uurivast ajakirjandusest ja loogikast tervikuna." Seepeale palkas Raudsik end esindama advokaadibüroo HEED Entsik vandeadvokaadi Mari Männiko, kes esitas kohtule Raudsiku ajakirjanikustaatuse tõestamiseks viimase diplomi, mis kinnitab ajakirjanduse alal bakalaureusekraadi omandamist.

Kohus leidis aga, et Tõnumaa kirjutatud artikli puhul on tegemist satiiriga ja hageja isikuandmeid ei ole ebaseaduslikult avaldatud. Kohtu hinnangul ei saa keskmine mõistlik lugeja võtta artiklis avaldatud väiteid faktidena ja väärtushinnangutena.

Pikemalt saab kaasusest lugeda Telegramist.

Toimetas Jaanus Vogelberg