Edmund Burke'i Selts avaldas eile salvestuse 13. mail toimunud sõnavabaduse teemalisest vestlusest, kus osalesid Hardo Pajula, Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid.

Vestlus vältas ligi kaks tundi ning see on vaadatav YouTube'i vahendusel. Maikuus oli Kuku raadio eetris ka selle vestluse lühendatud kokkuvõte.

Vooglaid kirjutas Facebookis, et "hea, kui erimeelsustest saab rahulikult rääkida, ilma seda kartmata, krampi tõmbunumata ja kaevikusõtta sumbumata. Niisuguse võimaluse eest Hardole suur tänu!"

Ta lisas, et "selles mõttes on ka Lobjakas hea mees – erinevalt paljudest teistest ei ole tal probleemi maha istuda ja lahkarvamusi rahulikult arutada. Mitte, et arutelus kuidagi tõde sünniks, aga teisest poolest aitab see paremini aru saada küll."

"Kuigi ma Lobjaka vaateid esimeste printsiipide tasandil ei jaga, tunnustan ma täiesti siiralt tema põhimõttekindlust oma vaadete eest seismisel. Selles osas oleks konservatiividel ja kristlastel temalt õige palju õppida," märkis Vooglaid.

Varem on Pajula, Lobjakas ja Vooglaid kohtunud veel üheks samas formaadis vestluseks, mis leidis aset veebruarikuus ning mida saab vaadata-kuulata samuti YouTube'ist.