Harri Kingo arutleb presidendi rolli ja kirjutamata seaduste, komberuumi, ajakirjandusvabaduse ja laiemalt vabaduse mõiste teemal. “Esiteks on ajakirjanduse rolliks rääkida tõtt, teiseks on ajakirjandusel ka kasvatav ehk eetiline funktsioon,” tuletab Harri Kingo meelde. Saatejuht on Markus Järvi.   

“Ajakirjandus on vaba siis, kui ta kirjutab tõtt. Siis on ta ise vaba ja ta muudab ühiskonda vabamaks, ta suurendab ühiskonna vabadust,” tõdeb Harri Kingo Objektiivi stuudios salvestatud vestluses.

“Rohkem teadmine, rohkem mõistmine, rohkem haritud olemine – need kasvatavad ühiskondlikku vabadust,” jätkab Kingo, kes näeb ajakirjandusel kahte peamist rolli ühiskonnas.

“Esiteks on ajakirjanduse rolliks rääkida tõtt ja teiseks on ajakirjandusel ka kasvatav ehk eetiline funktsioon. Õpetamine ja kasvatamine – need peaksid olema ajakirjanduse kaks peamist ülesannet,” märgib Kingo.

“Mis on aga ajakirjandusega juhtunud? Meie nn valge ajakirjandus on tõerääkimise asendanud tänitamise, halvustamise ja ärapanemisega. Kollane ajakirjandus õpetab aga inimesi kellegi lukuaugust sisse piiluma. Seega ajakirjandus ei täida oma kahte peamist funktsiooni ehk olla õpetaja ja kasvataja,” räägib endine teenekas teleajakirjanik Objektiivi stuudios.

Saates tuleb juttu veel presidendi rollist ja sellega kaasnevast vastutusest ning kirjutamata seadustest kui komberuumi ja kultuuri olulisest osast.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!