Objektiivi saatesarja "Välgatused" värskes saates tuleb juttu loodavast Põliseestlaste Rahvaerakonnast (PERE), erakonna poliitilistest eesmärkidest, seisukohtadest ja tänastest tegevustest. Stuudios on külas PERE juhatuse esimees Harry Raudvere. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Eesti on eelkõige õigusriik. Meie tegevuse otseseks ajendiks on Eesti Vabariigi põhiseaduses välja toodud seisukoht, mis määrab Eesti kui rahvusriigi olemuse ning mille järgimine peab tagama eesti keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kui vaatame milliseid tendentse meie tänased valitsused viljelevad ja kuhu on plaanitud välja jõuda, siis olen veendunud, et kui siin riigis niimoodi jätkame, siis mõnekümne aasta pärast Eestit kui rahvusriiki enam ei eksisteeri. Seda ei saa me endale lubada, sest tahaksime oma lastele jätta oma kodumaa sellisena nagu ta on," ütles Raudvere.

"Me ju kõik tahame, et meil on oma kodu, oma katus pea kohal ja oma jalad oma laua all. Praegu tuleb välja, et ühiskondlik suundumus ja üliliberaalne keskkond sunnivad meid tagasi elama ühiselamusse, kus on ühisköök, palju erinevaid mõtteid ja kultuure – kes praeb kartuleid, kes kõrvetab makarone. Lihtne ja labane näide, kuid tegelikult haakub hästi Eestis valitseva poliitilise olukorraga," lisas saatekülaline.

"Praegu on ühiskond tõsisteks poliitilisteks aruteludeks ja põhiseadusest tulenevate teemade käsitlemiseks küpsem kui kunagi varem. Oleme näinud kuidas liberaalsed jõud puksivad välja konservatiive, kes soovivad säilitada oma rahvuslikku identiteeti. Erakonna tegemine ei ole raudne eesmärk omaette, vaid võimalus Eesti rahvale – me püüame rõhuda nendele põhitõdedele ja -väärtustele, mida määratleb ja kirjeldab Eesti Vabariigi põhiseadus," selgitas Raudvere.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!