Helir-Valdor Seeder IRLi suurkogul. Foto: Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Helir-Valdor Seeder ütles intervjuus Postimehele, et abielu on mehe ja naise vaheline liit ja kõigi teiste kooseluvormide jaoks ei pea tegema eraldi seadust. Kvoodipagulaste vastuvõtmist peab Seeder valeks, tema sõnul tuleb kaitsta Euroopa Liidu välispiiri.

"Mina ei näe vajadust seadustada abielu institutsiooni kõrvale abielutaoline või täiendav paralleelne institutsioon. Abielu on mehe ja naise vaheline liit, mis on seadusega sätestatud. Kõik teised kooseluvormid on võimalikud ja lubatud, aga selleks ei pea tegema eraldi seadust," ütleb Seeder vastuseks küsimusele, mida ta arvab hiljutisest kohtulahendist homopaari suhtes.

Seederi hinnangul ei pea ühiskonda üle reguleerima. IRLi esimees peab üllatavaks, et liberaalid on läinud niisuguste asjade reguleerimise ja seadustamise teed, sest inimeste omavahelisi suhteid saab reguleerida ka lepingutega.

"Seadustada mingeid samasooliste kooselu või kooselu seadust erisoolistele paaridele ma ei näe vajadust," lisab Seeder.

Kvoodipagulaste vastuvõtmist sellisel kujul, nagu seda Euroopas on tehtud, peab Seeder valeks ja leiab, et see pole ennast õigustanud. Tema hinnangul tuleks kaitsta Euroopa välispiire ning potentsiaalseid pagulasi tuleks aidata väljaspool Euroopa Liitu.

IRLi tulevikust rääkides usub Seeder, et valijate toetus on tagasi võidetav.

Sotsioloogiliste küsitluste järgi on Eesti valija pigem konservatiivne kui liberaalne, kuid konservatiivne valijaskond on killunenud mitme erakonna vahel. Samas on Eesti erandlik toetuse poolest liberaalsetele erakondadele.

"Sellist riiki, kus laias laastus kaks kolmandikku valijatest on liberaalsete erakondade taga, Euroopas eriti ei leia," leiab Seeder, pidades silmas toetust Reformierakonnale ja Keskerakonnale.

Loe lähemalt Postimehest.