Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Henn Põlluaas rääkis Objektiivile antud intervjuus, et Kuku raadio taandus kokkuleppest tutvustada sel nädalal tema uut raamatut "Sotsid. Interrinde teine tulemine".

Põlluaasa sõnul lootis ta saada oma raamatut tutvustavad saated Kuku raadiosse juba enne riigikogu valimisi, aga sellega ei oldud nõus. Küll aga lepiti kokku raamatu tutvustamises pärast valimisi.

Esmaspäeval läkski saate esimene osa eetrisse, ent täna enam saate järgmist osa käiku ei lastud. Samuti on saade kadunud saatekavast.

Saatesarja „Nädala raamat" autor Küllo Arjakas kinnitab, et tema tegi kõik temaatilised saated linti ja andis need ka Kuku raadiole üle. Põhjust, miks saated eetrist kadusid, ei oska ta öelda.

"See näitab täiesti veenvalt, et Eestis ei ole inimestele tagatud õigus oma arvamust vabalt levitada ning et mingisugused jõud viivad jõuliselt läbi tsensuuri. See on ääretult lubamatu ja kahetsusväärne olukord," ütles Põlluaas.

Ühtlasi selgitas riigikogu valimistel väga suure häältesaagi kogunud Põlluaas, et tegu ei ole ainsa näitega kõnealuse raamatu sõnumi leviku takistamisest. Ta osutas, et ka Apollo raamatupoodide kett ei pannud raamatut enne valimisi müüki, kuigi teose eksemplarid olid ettevõtte ladudes olemas.

Raamatut "Sotsid. Interrinde teine tulemine" saab nüüdseks osta kõigist suurematest raamatupoodidest.

Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja sõnul on rubriiK "Nädala Raamat" mõeldud tutvustama populaarteaduslikke raamatuid ja teatmeteoseid ning sellisena on seda tutvustatud ka kirjastustele.

"Antud raamat on toimetuse hinnangul kantud poliitilisest ideoloogiast, mitte teaduslikest analüüsidest või uuringutest. Et Kuku raadio on oma olemuselt apoliitiline meediakanal, siis ei sobitu antud raamat Kuku raadio programmi," kirjutas Riikoja vastuseks Objektiivi selgituspalvele.

Vaata lähemalt videointervjuust!

Intervjuu: Henn Põlluaas sai valmis raamatu "Sotsid. Interrinde teine tulemine"