Pildil patsient, kes loovutas oma organid vabatahtlikult. Teiste hulgas avaldab lahkunule austust tol ajal (2012) Hiina asetervishoiuministrina teeninud Huang Jiefu (keskel). Foto: Reuters/Scanpix

Aastal 2014 hukkas Hiina rohkem inimesi, kui kogu ülejäänud maailm kokku. Värskelt avaldatud raporti valguses valitseb oluline erinevus vabatahtlike elundidoonorite ning organite saajate vahel riigis.

Nagu vahendab LifeSiteNews, siirdatakse raporti andmetel Hiinas kuni 100 000 organit aastas – kümme korda rohkem, kui ametlikult teatatakse.

“[Kommunistliku partei] sõnutsi on seaduslike siirdamiste koguarv ligikaudu 10 000 aastas,” ütles pressiteate vahendusel üks raporti autoritest, jurist ja inimõiguste advokaat David Matas. “Me saame hõlpsasti suurema arvu juba pelgalt kolme suurima haigla andmete alusel.”

Kuidas on võimalik, et kuni 100 000 inimesele siirdatakse organeid, kui valitsuse andmetel andis 2015. aastal end vabatahtlikult doonoriks üles vaid 2766 inimest?

Raporti autorid kirjutavad, et Hiina on salaja hukanud teisitimõtlejaid ning kasutanud nende elundeid tulusas siirdamisäris. Raporti järgi on ohvrite näol valdavalt tegemist kristlaste, tiibetlaste ja uiguuridega.

Teadaolevalt hukatakse vahel vangid alles pärast vajaliku elundi eemaldamist.

Hiina salgas sellist tegevust pikemat aega, kuid tunnistas 2015. aastal üles, et organeid võetakse ka vastu asjaosaliste tahtmist.

Nad lubasid oma lähenemist muuta, kuid numbrid räägivad midagi muud.

Hiinas käib koheselt organeid saamas loendamatul hulgal patsiente piiri tagant, kes kodumaal peaksid ootama järjekorras.

PDF-fail raporti tekstiga avaneb siit. Alljärgnevalt raportit tutvustav video (siin link võimalusega vaadata täispikka filmi):