Hillary Clinton: "Minu uurimine on minu solvamine." Foto: Scanpix

Hillary Clinton ütles progressiivsele ajakirjale Mother Jones antud intervjuus, et tema väidetava korruptsiooni uurimise algatamine USA justiitsministeeriumi poolt oleks “isiklik solvang” ning olemuselt “võimu kuritarvitamine”, nagu seda esineb diktatuuride puhul.

Clinton “kahetseb sügavalt, et justiitsministeerium ja meie õigussüsteem paistab politiseeruvat. Selle [uraanimüügi] loo on ajakirjanduse esindajad ja sõltumatud eksperdid lugematu arv kordi ümber lükanud.”

Mäletatavasti on Hillary Clinton ja Barack Hussein Obama administratsioon värskelt rambivalguses skandaali tõttu, mis puudutab ettevõtte Uranium One valduses olnud Ühendriikide uraani müüki Venemaale ajal, mil tehingusse kaasatud üheksa välisinvestorit suunasid Clintonite fondi 145 miljonit dollarit.

“See pole midagi muud, kui valesüüdistus, mida [Donald] Trumpi administratsioon üritab kokku klopsida, et vältida tähelepanu pööramist neile endile,” kinnitas Clinton.

“See on mulle isiklikult solvav, et nad seda teha tahavad. Aga kui mind ennast kõrvale jätta, on see [uurimine] selline võimu kuritarvitamine, ja see läheb otseselt õigusriigi vastu.

Ja kui nad saadavad signaali, et me saame olema nagu mingi diktatuur, mingi autoritaarne režiim, kus poliitilisi oponente hakatakse ebaõiglaselt, ebaausalt uurima, siis käristab see kangast, millest koosneb kontraht, mille alusel me oma õigussüsteemi usaldame.”