Hillary Clinton laupäeval vihmavarju varjus kampaanialennukist välja piilumas. Foto: Jewel Samad, AFP/Scanpix

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktori James Comey reedene otsus avada uus juurdlus seoses demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni eraviisilise serveriga välisministrina võis olla tingitud alluvate äärmisest rahulolematusest tema eelmise otsusega mitte esitada poliitikule süüdistust, kui ilmnes viimase “äärmine hooletus”.

Nagu kirjutab lähedasele allikale viidates Daily Mail, kuhjusid Comey lauale lahkumisavaldused, samuti nõudis FBI juhilt eksimuse tunnistamist tema abikaasa. Juba oktoobri keskel võis The Daily Callerist lugeda, et FBI agendid olid juhi selgrootusest vapustatud.

“See on õõvastav,” ütles üks. “Me räägime sellest kontoris… Ei tea, kuidas Comey [üldse] edasi töötada suudab.” Vana ja lähedase sõbra sõnutsi oli atmosfäär töö juures “mürgine. Mõned inimesed ei rääkinud enam temaga, mõned isegi ei vastanud ta tervitustele koridoris, kuna tundsid end reedetuna.”

Mäletatavasti ütles Comey tookord, et “ükski mõistlik prokurör sellist kohtuasja ei algata”. On väidetud, et ta võis mõelda selle all inimeste loomulikku vastumeelsust surra Clintonite uurimisega sageli kaasnevat varajast surma.

Hetkel tegelevad FBI agendid ligikaudu 650 000 meili uurimisega, mis jõudsid demokraadist endise kongressmeni Anthony Weineri arvutisse läbi tema abikaasa ja Hillary Clintoni lähima abilise on Huma Abedini mobiiltelefoni.

Äsjaste andmete kohaselt ei ole Humal aimugi, kuidas Hillary meilid abikaasa Weineri arvutisse sattusid.

Nagu juhtis kirjas toimetusele tähelepanu Objektiivi lugeja, on Abedin pühendunud moslem ja islami sufistliku Chisti ordu vaimse isa Syed Zainul Abedini tütar. Tänaseks on Abedin end alaealisele tütarlapsele saadetud kõlvatute teksti- ja pildisõnumitega vahele jäänud Weinerist eraldanud.

Huvitav on siinjuures teada, et Abedini ja Weineri pani moslemi tseremoonia reeglite alusel paari ei keegi muu kui Hillary abikaasa Bill Clinton:

weiner_wedding_2