Hispaania vasakvalitsuse kommunistist võrdsuse minister Irene Montero. Foto: Scanpix

Hispaania kommunistist võrdsuse minister Irene Montero pälvis kolmapäeval 21. septembril saadikute küsimustele vastates ohtralt tähelepanu seisukohaga, et "lastel on õigus olla seksuaalses vahekorras, kellega nad soovivad".

Kolmapäeval, vastates konservatiivse Voxi partei aseesinaise Lourdes Méndez Monasterio küsimustele, läks Montero raevu, solvas Monasteriot mitmel korral ja žestikuleeris ägedalt kätega, kirjutab konservatiivne uudisteportaal Counting Stars.

Seksuaalharidust puudutavale küsimusele vastates, leidis kommunistist minister: "Mis puutub seksuaalharidusse, näiteks, mis on poiste ja tüdrukute õigused, sõltumata nende perekonnast, on kõikidel poistel, tüdrukutel ja niñesitel [sooneutraalsed lapsed] on õigus tunda oma keha, teada seda, et mitte ükski täiskasvanu ei tohi nende keha puutuda, kui nad seda ei taha ja selline tegevus on vägivald." 

Ta jätkas: "lastel on õigus teada, et nad võivad armastada või astuda sugulisse ühendusse kellega nad iganes soovivad. See peab tingimata põhinema nõusolekul. Need on õigused, et neid on tunnustatud ja mis teile ei meeldi."

Hispaania karistusseadustikus on inimestele antud õigus otsustada oma seksuaalelu üle alates 16. eluaastast ja sellest noorema inimesega vahekorda astumise eest ootab ees vanglakaristus kahest kuue aastani.

Voxi asejuht Carla Toscano leidis Montero sõnavõtu peale: "See on laste rikkumine ja pedofiilia õigustamine. Punkt."

Voxi Euroopa Parlamendi saadik Jorge Buxadé arvas: "Kristallselgelt avastas preili Montero, mis on peidus antud sooideoloogia osa [laste sekuaalharidus alates lasteaiast] varjus: alaealiste hüperseksualiseerimine ja täiskasvanute ning laste vaheliste seksuaaltegude õigustamine, mis rikub viimaste süütuse." 

Montero vastu on ägedalt sõna võtnud samuti mõned feministide rühmitused, süüdistades teda pedofiilia õigustamises.

Shulamith Firestone
Foto: Wikipedia

Samas pole Montero arvamused sugugi eraldiseisev juhtum, vaid tegemist on äärmusvasakpoolsete feministide seas levinud seisukohtadega. Kommunististist sooideoloog Shulamith Firestone soovitas pedofiilia ja lähisugulaste seksuaalse läbikäimise legaliseerida juba 1970. aastal ilmunud raamatus "Seksi diealektika" (The dialectic of sex). Raamatust on saanud nõndanimetatud kolmanda laine feminismi ehk soofeminismi üks alusteoseid.

Simone de Beauvoir Foto: ethics.org.au

Teine kommunistist naisõiguslane, sooideoloogia üks rajajaid, Simone de Beauvoir kirjutas alla kahele manifestile, milles nõuti pedofiilia legaliseerimist.

Toimetas Karol Kallas