Kanada liberaalist peaminister Justin Trudeau 2016. aasta Toronto homoparaadil, kus William Whatcott kristliku sisuga flaiereid jagas. Foto: Scanpix

Bussijuhina töötanud 51-aastane kristlane William Whatcott arreteeriti Toronto homoparaadil kristliku sisuga materjalide jagamise eest. Mees on ka juba töölt vallandatud ning talle esitati süüdistus "tahtlikus vaenuõhutamises piiritletud rühma, nimelt geikogukonna vastu". Süüdimõistmisel ootab Whatcotti kuni kaheaastane vangistus.

Nagu nähtub Kanada politsei teadaandest, esitati kaebus seoses 2016. aastal Torontos toimunud homoparaadiga. Whatcotti suhtes väljastati üleriigiline vahistamiskäsk ja mees arreteeriti käesoleva aasta 22. juunil Calgarys.

Flaierites, mida Whatcott homoparaadil jagas, hoiatati homoseksuaalse eluviisiga kaasnevate sugulisel teel levivate haiguste eest.

Samuti sisaldasid need usulist sõnumit, et homoseksuaalne eluviis päädib igavese hukatusega, ent Jeesus päästab homoseksuaale, kui nad kahetsevad ja pöörduvad.

Kristlik aktivist Bill Whatcott 2012. aastal. Allikas: Wikipedia

Materjalides kritiseeriti ka liberaalset parteid ning toodi välja, et mitmeid vasakpoolseid poliitikuid on süüdistatud või koguni süüdi mõistetud seksuaalsetes kuritegudes, sealhulgas lapsporno levitamise eest.

Siiski ei sisaldanud flaierid, mida Whatcott levitas, vaenu homoseksuaalide suhtes ega üleskutseid vägivallale.

Whatcotti pastor ja eestkõneleja tema kinnipidamise ajal Artur Pawlowski nimetas teda "meelsusvangiks" ja väitis, et kõrged ametnikud Torontos on otsustanud temast teha hoiatava eeskuju, et kristlasi hirmutada.

Praegu on Whatcott kautsjoni vastu vabastatud ning peab 23. juulil Torontos kohtu ette astuma.

Whatcotti sõnul helistas talle tema ülemus ja teatas vallandamisest. Põhjust ei öeldud.

Objektiiv / Meie Kirik