Teel Bosnia poole: marokolasest migrant katsetab hipilikku "lilleväge" teda Kreekast Makedooniasse mitte lasta tahtva piiripolitseiniku peal 2015. aasta 26. novembril. Foto: Scanpix

Horvaatia politsei on sattunud terava kriitika alla riigipiiri kaitsmise eest Bosniast ja Hertsegoviinast illegaalselt sisse tikkuvate migrantide eest.

Avatud piiride aktivistid süüdistavad Horvaatiat illegaalide "ebainimliku" kohtlemise eest ning Punane Rist väidab, et politsei kasutab füüsilist vägivalda ning tekitab sissetungijaile vigastusi.

InfoWarsi andmetel on Horvaatia süüdistused tagasi lükanud ning kinnitanud, et politseinikud kaitsevad piiri efektiivselt ja inimlikult illegaalide eest.

Ning nagu usub siseminister Davor Božinović, "hakkavad teised riigid nn Balkani marsruudil varem või hiljem Horvaatia eeskuju järgima."

"Ühelgi muul moel selle väljakutsega toime tulla ei saa," ütles ta.

Enamike Bosnias viibivate migrantide eesmärk on tungida Horvaatiasse ning sealtkaudu edasi Euroopa Liidu avarustesse.

Punase Risti andmetel on pelgalt juunikuu keskpaigast alates Bosniasse sisenenud üle 3000 migrandi.

Bosnia jaoks on tegemist drastilise kasvuga ning nende napid varjupaigavõimalused on enam kui ammendatud.

Nagu ütles Horvaatia piiri lähistel asuva Bihaći linna meer Suhret Fazlic, "magavad nad parkides, pinkidel. Nad on meie staadionist tualeti teinud, meie lastel pole kusagil mängida."

"Me teame, et tulemas on suurem laine ning sügiseks võib meil olla neid 13 000, mitte enam 3000," on ta Financial Timesile avaldanud.

Hiljuti kajastas InfoWars šokeerivat videot enamjaolt meessoost migrantidest, kes Horvaatia piirivalvurite ahelikust läbi üritasid tungida.

Seda tehes karjusid nad "Allahu akbar!" ja "Mitte Horvaatia, Saksamaa!"

https://www.youtube.com/watch?v=5NX_-xzejHk