Austraalia geoloog Ian Pilmer Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Austraalia geoloogi Ian Plimeri sõnul pole mitte keegi mitte kunagi suutnud ära tõestada, et CO2 ajab ilma soojaks. Küll aga tehakse IPCC kliimamudeleid ainult eesmärgiga näidata, kuidas elugaas Maad hävitab.

Minu väidete puhul pole tegemist arvamustega, need on tõestatavad tõigad. Need faktid kehtivad ja neid saab igaüks ise järele kontrollida.

Esimene fakt: mitte keegi pole mitte kunagi suutnud ära tõestada, et inimeste toodetud süsinikdioksiid põhjustab üleilmset soojenemist.

Kui seda oleks võimalik tõestada, siis need samad inimesed peaksid ühekorraga selgitama, miks 97 protsenti CO2 heitmetest, mis on looduslikud, ei põhjusta üleilmset soojenemist. 

Lühidalt: mäng on läbi. Meil on tegemist suuremat sorti pettusega. [Inimtekkelise globaalse soojenemise] jutt on esimesest päevast alates teaduse varjus korraldatud tüssamine.

Kui inimtekkelist kliimasoojenemist oleks võimalik tõestada, siis ühekorraga tuleks samuti selgitada, miks 97 protsenti CO2 heitmetest, mis on looduslikud, ei põhjusta üleilmset soojenemist. 

Me kuuleme propagandat, et elugaasi, mis on atmosfääris jääkgaas, osa suurenemine toob kaasa katastroofi. Et meil on tegemist pidurdamatu üleilmse soojenemisega. 

Kahju rahvas, aga me oleme juba 200 aastat tänu keemiale teadnud, et asi on täpselt vastupidi. Paljud teist võisid seda näha eile õhtul kas šampanja- või õlleklaasi juures, kuidas need joogid mullitavad. Asja nimi on süsinikdioksiidi pöördlahustuvus (inverse solubility). 

Me näeme seda jääsüdamikes. Kui puuritakse jääkilpi, siis on näha keemilised "sõrmejäljed", mis näitavad, milline oli temperatuur ammusel ajal. Seal on ka pisikesel hulgal lõksu jäänud õhku. Jääsüdamikest selgub, et kui Maal toimus loomulik soojenemine, siis kuskil 600 kuni 6000 aastat hiljem suurenes atmosfääris süsihappegaasi hulk. See ei ole CO2, mis põhjustab üleilmset soojenemist. Asi on täpselt vastupidi.

Ian Plimer esinemas 2022. aasta Austraalia konservatiivide CPAC konverentsil

Ehk see on veel üks pettus.

Mitte keegi ei räägi mitte kunagi kõige suurema mõjuga kasvuhoonegaasist, mis on veeaur. Veeaurul on tähelepanuväärsed omadused. Vee aurustamiseks on vaja energiat. Rohelised ei saa sellest aru, sest nemad ei aja kunagi oma nahka märjaks. Kui inimesel läheb nahk märjaks, siis tuntakse jahedust, sest selle vee aurustamiseks on vaja energiat.

Kui see vesi sademetena alla langeb, tekib lumi, vihm ja jää ning sellega kaasneb sama hulk energiat, mis kulus selle üles tõstmiseks. See on veeaur, pilved, ükskõik mis kujul see ka on, see toimib planeedi atmosfääri kliimaseadmena. Seda ei tee jääkgaas. See on põhjus, miks 115 kliimamudelit näitavad aiateibaid. Need mudelid valetavad, sest üritatakse luua mudel, mis tõestaks, et süsinikdioksiid tähendab maailma lõppu. 

Selliseid ennustusi on tehtud juba pikka aega. Ma kirjutasin raamatus "Roheline mõrv" peatüki ennustustest. Ma vaatasin 2000 aasta jooksul tehtud ennustusi maailmalõpu kohta. Tuhanded korrad on väga targad inimesed kuulutanud, et maailm saab kohe otsa. Kui ainult ühel neist oleks õigus olnud, siis meid täna siin ei oleks. Nende ennustuste pealt saab teha ainult ühe ennustuse: kui keegi tuleb sellise jutuga teie ukse taha, ässitage talle koer kallale, sest ajalugu on teie poolel.

Tõlkis Karol Kallas