Globaalse aborditööstuse lausrünnaku alla sattunud Iirimaal on valminud video sellest, et sündimata laps on inimene – ning tema õigusi ei või keegi rikkuda.

Iirimaa on seisnud kui kalju sündimata laste õiguste eest. 1983. aastal võttis Iirimaa vastu põhiseaduse kaheksanda paranduse, millega tagatakse "sündimata laste õigus elule ning, austades ühtlasi emade võrdset õigust elule, garanteeritakse seadustega selle õiguse austamine ja kaitsmine."

Kaheksanda paranduse on võtnud sihikule miljardär George Sorose poolt rahastatud aktivistid ja ajakirjanikud. Selle tulemusel on "Iiri meedia peaaegu täielikult abordi legaliseerimist toetaval seisukohal" ning tegutseb viimased kolm aastat selles suunas eriti jõuliselt, rääkis Life Institute'i juht Niamh Uí Bhriain.

Iiri elupooldajad on pöördunud maailma konservatiivse avalikkuse poole abipalvega olukorras, kus sealne sündimata lapsi kaitsev põhiseaduse parandus on "sattumas" referendumile. Referendumeid omakorda osatakse tänapäeval osavalt manipuleerida ja mõjutada, muuhulgas suursponsorite toel.

Iiri valitsust on selleks sammuks survestanud muuhulgas Amnesty International ja Euroopa institutsioonid.

See oleks "kohutav, kui sündimata lastele Iirimaa poolt pakutud kaitse – mille poolest seda maad laialdaselt tuntakse – saaks kuidagiviisi kahjustatud," on öelnud Londonis baseeruva organisatsiooni Society for the Protection of Unborn Children rahvusvahelise töö direktor Maria Madise.