Indrek Neivelt Foto: Facebook

"Viimase aasta parima investeeringu tiitlile pretendeerivad küttepuud, millede hind kahekordistus, mitte aktsiad ega kuld. Selle aasta parima investeeringu tiitlile pretendeerib kindlasti seemnekartul," kirjutab endine pankur Indrek Neivelt sotsiaalmeediapostituses.

Neivelti hinnangul on tänaseks selgunud, et need, kes oma pensionirahast auto või uue televiisori ostsid, ei olnudki rumalad.

"See ei olnud kaua aega tagasi kui pensionisamba vaidluses arvutasid analüütikud euro täpsusega kui suur on pension viiekümne aasta pärast. Eelmisel aasta korraldati lugematuid investeerimiskonverentse ja -seminare, kuid tänaseks on selgunud, et need, kes oma pensionirahast auto või uue televiisori ostsid, ei olnudki rumalad," kirjutab Neivelt sotsiaalmeedias.

"Ja viimase aasta parima investeeringu tiitlile pretendeerivad küttepuud, millede hind kahekordistus. Mitte aktsiad ega kuld. Selle aasta parima investeeringu tiitlile pretendeerib kindlasti seemnekartul," leiab endine pankur.

"Aga mida ma öelda tahan? Ikka sedasama, mida pensionivaidluste käigus ütlesin: inimesed peavad olema vabad otsustamaks ise, kuidas nad oma pensioniks ette valmistuvad. Kes kasvatab lapsi, kes ostab kokku kulda ja kes aktsiad või postmarke. Riikilk sundus ei ole mõistlik. Ja ei maksa alahinnata õnne osa investeerimisel," tunistab tuntud ettevõtja.

"Seda, et tuleb kõrgem inflatisoon, oli ette näha juba pensionivaidluste ajal. Küsimus oli ainult ajas ja päästikus," lõpetab Neivelt oma postituse.

Toimetas Markus Järvi