Indrek Neivelt 2011. aastal riigikogus rääkimas Euroopa võlakriisist. Foto: Scanpix

Tuntud ettevõtja ja pankur Indrek Neivelt kiidab Facebookis valitsust teise pensionisamba reformi läbiviimise eest ja märgib, et see on justkui pärisorjuse kaotamine kakssada aastat tagasi.

"On omamoodi paradoksaalne, et konservatiivide valitsus annab inimestele vabaduse ise otsustada ning liberaalid on selle vastu," selgitab ta.

"Siin on hästi palju detaile, mis vajavad süvenemist. Aga kokkuvõttes on see väga hea, sest ainult nii saame me kõik paremini aru oma vastutusest."

Varem on Neivelt teise pensionisamba reformi teemal korduvalt sõna võtnud ja selgitanud, et see nõuab kapitaalremonti. Ennekõike on tema sõnul oluline tagada teise pensionisamba vabatahtlikkus ehk inimeste võimalus otsustada ise selle üle, kas nende raha suunatakse kõnealusesse madala tootlikkusega süsteemi või mitte.

"Miks keegi ei tõstata küsimust, et kelle viletsa töö tulemusel meie inimesed täna kokku miljardi euro võrra vaesemad on? See on suurusjärk, mis on tänase pensionisüsteemi tõttu meil kõigil kokku saamata jäänud," sedastas ta aprillikuus antud intervjuus.

Toimetas Varro Vooglaid

Väga hea otsus valitsuse poolt. See on justkui pärisorjuse kaotamine kakssada aastat tagasi. On omamoodi…

Posted by Indrek Neivelt on Neljapäev, 22. august 2019