Iraagi kaitseminister Najah al-Shammari naudib pagulassõbraliku Rootsi kuningriigi heldeid sotsiaaltoetusi. Foto: Scanpix

Meedia teatel naudib Iraagi kaitseminister Najah al-Shammari pagulassõbraliku Rootsi kuningriigi heldeid sotsiaaltoetusi. Ministrihärral on Rootsi kodakondsus ja tema elukohana on registreeritud Stockholmi eeslinn Vårby, kuigi ta on naasnud oma kodumaale. Al-Shammari on saanud aastaid Rootsi riigilt lapse- ja majutustoetust ning talle on makstud ka haigustoetust, kuna mees kaebas töövõimetust põhjustavate mäluhäirete üle.

Jätmaks muljet jätkuvast viibimisest riigis, sõitis al-Shammari oma perega igal aastal umbes nädalaks Rootsi. Samuti väitis abielupaar, et nende lapsed käivad ühes Stockholmi erakoolis.

Endine Iraagi armee kindralmajor Najah al-Shammari saabus Rootsi 2009. aastal ning sai Rootsi kodakondsuse 2015. aastal. Rootsis kasutas ta nime Najah Al-Adeli.

Iraagi kodanikel võib olla topeltkodakondsus, kuid astudes oma kodumaal kõrgesse riigiametisse tuleb neil välisriigi kodakondsusest loobuda.

Uudise Rootsi sotsiaalhüvesid nautivast Iraagi kaitseministrist avaldas algselt Rootsi Demokraatidega seotud veebileht Nyheter Idag, kuid nüüdseks on seda kajastanud erinevad väljaanded.

Uudise koostas Veiko Vihuri