Prof. Irja Lutsar Foto: Tartu Ülikooli koduleht

Tartu Ülikooli mikrobioloogia ja viroloogia professor ning teadusnõukoja endine juht Irja Lutsar kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Eesti 200 valimisnimekirjas. Lutsar soovib tuua Eesti riiki inimesele lähemale, selgub rahvusringhäälingule antud lühiintervjuust.

Lutsar tunnistas ERRile, et kandideerimine oli teatava rahulolematuse ilming ning koroonakriisi ajal tulid mitmed Eesti probleemid teravalt välja.

"Iga inimene ei tunne, et see on minu Eesti. Vaatame kasvõi vaktsineerimist Tallinnas, Tartus, seal ei olnud asjad üldse halvasti. Aga mida rohkem ääremaa poole, siis seda väiksemad olid vaktsineerimise protsendid. Paljud eakamad inimesed Lõuna-Eestist, kust ma ise ka pärit olen, ei tunne väga, et nad kuuluvad siia riiki," tõdes Lutsar rahvusringhäälingule.

Lutsar märkis, et Eesti 200 kasuks kallutas teda otsust langetama põhimõtete sarnasus ja unistus riigist, mida ei pea otsima, vaid mis tuleb ise inimeste juurde.

"Eesti 200 on kogu aeg öelnud, et meil peab olema pikk plaan ja selle vajadus tuli  koroonaajal väga hästi välja. Meil ei olnud pikka plaani kriiside jaoks, mis kestavad aastaid.  Eesti 200 räägib personaalsest riigist. Inimene ei pea ise otsima, kus see riik on, aga riik tuleb minu juurde," leidis Lutsar.

Toimetas Markus Järvi