End konservatiivse erakonnana määratleva Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ühe juhtivpoliitiku Eerik-Niiles Krossi (kolmas) abikaasa Mary Jordan kirjutab Eesti Päevalehes avaldatud klišeedest koosnevas artiklis, et Eesti Vabariigis ei ole tagatud homoseksuaalide inimõigused ja et viimane aeg on selles osas midagi tõsist ette võtta.

Tema sõnul on tagurlik suhtumine homosuhetesse õudne okas muidu toreda rahva südames. Jordani sõnum on lihtne – riik peab andma homoliitudele õigusliku tunnustuse, seadustades nn tsiviilpartnerluse. Vastasel juhul langeb Eesti Jordani sõnul samasse kasti, kus on Venemaa oma väidetavalt vähemusi rõhuvate seaduste ja hoiakute ning homokogukonna tagakiusamisega.

Jordani sõnul on homoseksuaalse kalduvuse haiguseks nimetamine mitte ainult vale, vaid ka vihkamist õhutav ja demokraatiat õõnestav ning kantud tagurlikust hirmust. Kuna homoseksuaalseid suhteid esines juba aastatuhandeid tagasi, ei või Jordani sõnul neid ebamoraalseks ega taunimisväärseks pidada.

Lõpetuseks avaldab Jordan imestust, miks ei taha küll end nutikaks, arenenuks ja demokraatlikuks pidav eesti rahvas oma tagurlikkusest üle saada ja homosuhteid heaks kiita, olgugi et Eesti on tema sõnul üks kõige ateistlikumaid riike maailmas. Jordan moraliseerib, et Eestil on aeg jõuda 21. sajandisse ning ülistada inimest.

Poolehoidu homopartnerluse seadustamisele on väljendanud ka Jordani abikaasa Eerik-Niiles Kross (vt siit, alates 7:50), kes valiti täna IRL-i aseesimeheks. Tuntumatest IRL-i poliitikutest on homopartnerluse seadustamisele avalikult toetust väljendanud ka Riigikogu spiiker Ene Egma (vt siit), haridusminister Jaak Aaviksoo ja Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (vt siit).

Vt seonduval teemal: