IRL-i peasekretär ja riigikogu liige Priit Sibul oma perekonnaga. Foto: Priit Sibula Facebooki leht

Erakonna Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) peasekretär ja riigikogu liige Priit Sibul kirjutas oma Facebooki lehel, et Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi ettepanek anda abielu mõistele põhiseaduslik kaitse väärib arutelu ja toetust.

Sibula sõnul peaks põhiseadus tänastes oludes kaitsma mitte ainult abielu mõistet, vaid kinnitama ka perekonna tähendust.

“Kui põhiseadus sedastab, et “perekond rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alusena on riigi kaitse all” ja me jätkuvalt vaidleme, mis asi see perekond tegelikult on, siis pole keeruline mõista, et vaidlemise taustal kaitsmine tegelikult ei õnnestu,” märkis Sibul, osutades riigikogu spiikri Eiki Nestori väljaütlemisele, mille kohaselt ei peaks põhiseadusega perekonna tähendust reguleerima.

Abielu kaitsmine on oluline ja me ei tohi unustada ka perekonda. Seda perekonda, mis tõepoolest on rahva püsimise ja kestmise alustala.

“Peapiiskop Urmas Viilma ettepanek defineerida põhiseaduses abielu mõiste on arutamist väärt. Abielu kaitsmine on oluline ja me ei tohi unustada ka perekonda. Seda perekonda, mis tõepoolest on rahva püsimise ja kestmise alustala,” toonitas Sibul.

“Samas ma ei saa öelda, et ma ei mõistaks Eiki Nestorit. Juba Marx pidas vajalikuks kaotada perekond, milles ta nägi mitmekülgset ekspluateerimise vahendit. Tõsise sotsina on Nestorile ilmselt perekond kui rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alus vastuvõetamatu. Sellises käsitluses on piiratud isikuvabadus ja väärtustatakse ühishüve. Nõnda ei ole üllatav, et Nestor läks närvi ning ei märganud enam päris täpselt, millest peapiiskop rääkis.”

EELK peapiiskop Urmas Viilma tegi eelmise nädala neljapäeval oma aastalõpukõnes ettepaneku muuta põhiseadust nii, et abielu oleks selgelt määratletud vaid ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna, välistades seeläbi ideoloogilised püüdlused abielu tähendust seaduste tasandil ümbermääratleda.

EELK peapiiskop: kooseluseadusega seonduvate pingete lahendamise eelduseks on abielu mõistele põhiseadusliku kaitse andmine