IRLi juhiks pürgimist kaaluv Seeder soovib kooseluseaduse tühistamist

Helir-Valdor Seeder. Foto: Scanpix

Helir-Valdor Seeder, kes enda sõnul kaalub kandideerimist IRL-i esimeheks, üles intervjuus Eesti Päevalehele, et õiguslikku segadust ja enneolematuid pingeid tekitanud kooseluseadus tuleks tühistada.

“Kindlasti ei peaks rakendusakti vastu võtma ja kooseluseadus sellisel kujul, nagu ta vastu võeti, oleks mõistlik tühistada,” ütles Seeder, lisades, et kooseluseadus tekitas väga suure õigusliku segaduse ning tõi kaasa enneolematult suuri pingeid.

“Kooseluseaduse eelnõu kvaliteet ei kannata kriitikat. Nii et ma ei pea õigeks Eesti Vabariigis kooseluseaduse vastuvõtmist,” märkis Seeder.

USA raketirünnakut Süüria vastu peab Seeder õigustatuks, kuid möönab, et jõu kasutamisega Süüria olukorda ei lahenda.

Mis puutub konservatiivsesse maailmavaatesse, siis Seederi sõnul muutub konservatiivsus koos ühiskonnaga.

Seeder peab rahvuslik-konservatiivse tiiva killustatust Eesti poliitikas kahetsusväärseks. Tema hinnangul on Eestis “kaks ja pool konservatiivset erakonda” – kui nende toetus liita, saaks 25 protsendilise toetusega erakonna. Ühinemist takistavad aga erakondade erinev minevik ja sünnilugu, samuti see, et paljudes küsimustes ollakse eri meelt, mis samas ei takista olemist üldises konservatiivses raamis.

Loe lähemalt Eesti Päevalehest.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!