Tõnis Kons. Foto: Twitter

Rahvastikuminister Riina Solman soovib, et Isamaa eestseisus arutaks tänasel koosolekul erakonna Parempoolsete ühenduse ühe käilakuju Tõnis Konsi personaalküsimust, kuna Kons väitis, et Isamaas ei ole ühte ja ainsat seisukohta abielu määratlemise teemal, vahendab ERR.

Solman vahendas Isamaa eestseisusele erakonna Perede Ühenduse, Naiskogu IREN-i, Kristliku Ühenduse ja Ühenduse Rahvuslased juhatuste ühispöördumist, milles nad meenutavad, et Isamaa maailmavaate aluspõhimõtete järgi “abielu mehe ja naise vahel peab olema põhiseaduse kaitse all” ning möödunud parlamendivalimiste lubadust, et “Isamaa teeb ettepaneku täiendada põhiseadust sättega, mis määratleb abielu mehe ja naise vahelise liiduna”.

Selle valguses ei meeldi neile Isamaa Parempoolsete ühenduse juhatuse liikme Tõnis Konsi sõnad 29. oktoobri Eesti Päevalehes, mille kohaselt “Isamaas ei ole ühte ja ainsat seisukohta abielu määratlemise teemal”.

Kons läheb vastuollu erakonna poliitikaga ja kahjustab selle mainet

Isamaa konservatiivsed ühendused nimetavad Konsi käitumist vastuolevaks erakonna poliitikaga ja erakonna mainet kahjustavaks. Talle heidetakse ette avalikku vastu töötamist erakonna programmilisele seisukohale määratleda abielu mehe ja naise vahelise liiduna.

Samuti kahjustavat ta erakonna kuvandit vastuoluliste sõnumite saatmisega ühiskonda: “Väärettekujutuse loomine, justkui puuduks Isamaa erakonnal seisukoht sellises ühiskondlikult tundlikus küsimuses nagu abielu määratlemine naise ja mehe liiduna, tekitab ühiskonnas segadust ega aita valijal mõista, milline on Isamaa arvamus ja põhjendused.”

Lõpuks leiavad minister Solmani vahendatud Isamaa liikmeühendused, et “Tõnis Konsi tegevus on kohatu, kahjustab erakonda ning on vastuolus hea poliitilise tavaga”.

Tõnis Konsi väljaviskamist Isamaast tema oponendid siiski ei nõua.

Toimetas Martin Vaher