Arishist põgenenud kristlased reedel 24. veebruaril Ismailia evangeelse koguduse hoone ees. Foto: Ahmed Aboulenein, Reuters/Scanpix

Paljud kristlaste pered ja kristlastest üliõpilased põgenesid läinud nädala lõpus Egiptuse Põhja-Siinai kubermangust pärast seda, kui Islamiriik (ISIS, ISIL, Daesh vms) hukkas varasemalt avalikustatud tapanimekirja alusel juba seitsmenda nende kogukonna liikme vaid kolme nädala jooksul.

Reutersi reporter nägi 25 põgenenud peret oma pakkidega Suessi kanali äärse Ismailia linna evangeelse koguduse hoone ees ning kirikujuhid ütlesid, et Põhja-Siinai kubermangu 160st kristlaste perest on põgenemas 100.

Kubermangu pealinnast Arishist on lahkunud üle 200 kristlasest tudengi ning nagu selgitas reedel põgenenud köögiviljamüüja Munir Adel, “ei tee valitsus midagi ega ole võimeline Siinais iseendki kaitsma.”

Eelmisel kolmapäeval kirjutas Daily Mail, et Islamiriigi jaoks on kristlased nende oma sõnade järgi “lemmiksaak” ning tõi lugejateni loo sellest, kuidas moslemid tapsid Arishis koolimaja taga mitme lasuga 60-aastase kristlasest mehe ja põletasid ilmselt elusalt tema poja. Teatatud on ka ühest pea maharaiumisest.