Politsei marokolase poolt tapetud ministrandi juures. Algeciras, Andaluusia Foto: Scanpix

Lõuna-Hispaanias Andaluusia linnas Algeciras tappis sisserändajast islamist eile õhtul ühes kirikus ministrandi ja haavas teises kirikus raskelt preestrit ning mitmeid teisi kirikus viibijaid.

Marokolane läks kõigepealt San Isidoro kirikusse, hüüdis „Allahu akbar" ja nõudis kohalviibijatelt, et nad islami usku tunnistaksid. Pärast seda haavas ta matšeetega raskelt preestrit kaela piirkonda ja selga. Samuti haavas ta teisi kohalviibijaid, kellest osal on vigastused rasked, vahendab Die Welt.

Seejärel liikus marokolane 200 meetrit eemal asuvasse teise, La Palma kirikusse, kus ta hüppas kõigepealt altarile ja hakkas sealt altariesemeid maha lükkama. Seejärel ründas ta preestrit. Ministrant (missateener)  Diego Valencia Peréz hakkas talle vastu ja järgnes talle kirikust välja Algecira keskväljakule Alta Plazale, kus marokolane ründas ministranti ja tappis ta, lüües teda mitu korda matšeetega.

Päevalehe El Mundo teatel on marokolane Hispaaniasse tulnud illegaalselt. Algeciras asub Gibraltari merekitsuse juures ja on Euroopa üks suurimatest sadamalinnadest. Linnas on marokolased kõige suurem sisserändajate grupp. Oma asukoha tõttu on Algeciras väga suure Marokost tuleva illegaalse migratsiooni surve all. Marokolased ületavad illegaalselt piiri nii puu- kui ka RIB-paatidel, jettidega ja koguni surfilaudadel.

Hispaania politsei pidas kurjategija kinni ja tegu uuritakse võimaliku terrorismiaktina. 

Toimetas René Allik