Vahemerelt päästetud migrandid ja nende puudel. Foto: video ekraanitõmmis

Itaalia Liiga partei juht Matteo Salvini postitas sotsiaalvõrgustikesse video, millelt on näha kuidas Lampedusa saarele maabub merelt päästetud grupp nooremapoolseid inimesi, enamuses noored mehed, kellel on kaasas puudel, käes kallid nutitelefonid ja sõrmes kullast sõrmused. 

Suurem osa merelt kinni püütud sisserändajatest on riides nagu nad läheksid puhkusele, mitte ei põgeneks sõja, häda ja viletsuse eest, vahendab uudisteportaal Remix. 

Salvini kommenteeris 28. juulil Facebooki postitatud videot, mida on vaadanud üle kolme miljoni inimese, järgnevalt: "Siin on näha kui naeruväärseks on Itaalia teinud ja kuidas meie riiki ning inimesi alandanud pankrotis valitsus. Me oleme maailmas naljanumber."

Twitteris säutsus ta video juurde: "Sigaretid, õlgkübar ja rihma otsas puudel. Tõsiselt või?"

Facebooki kasutajad on järjekordse Euroopat ja Itaaliat tabanud sisserändeekstsessi ebaõigluse peale rahulolematud. "Korralikult lakitud küüned, kutsu, kübar, nutitelefon, päikeseprillid – mitte midagi ei ole puudu, et veeta üks tasuta puhkus. Valitsus ei kaitse oma inimesi sellise absurdsuse eest ja keegi ei saa väita, et selliseid asju pole olemas," kommenteeris üks FB kasutaja.

Paljud kasutajad juhtisid tähelepanu, et Lampedusale saabunu paadis olijatest olid pea kõik noored mehed ja seal ei olnud ühtegi last.

Itaalia päevalehe Corriere della Sera, osutades Itaalia luureallikatele kirjutas, et Tuneesias ootab Itaaliasse pääsemise võimalust hinnanguliselt 10 000 migranti. Salvini on varem väitnud, et Liibüas ootab Euroopasse pääsu 20 000 inimest.

Sajad sisserändajad põgenevad koroonaviiruse karantiinist

V4NA uudisteagentuur kirjutab, et Lõuna-Itaalias on sisserändekriis ja sellega seotud rahvatervise olukord nii alla käinud, et siseminister Luciana Lamorgese sõitis möödunud neljapäeval Sitsiiliasse ise olukorda hindama.

Sitsiilas teatas Lamorgese, et sinna saadetakse karantiinilaev, kuhu mahub tuhat inimest. Samuti lubas ta, et Lampedusal ja Sitsiilia Porto Empedocle'i linnas asuvad sisserändajad viiakse mujale.

Nädal tagasi põgenes Porto Empedocle ja Caltanisetta sisserändajate laagrite kohustuslikust kahenädalasest karantiinist üle seitsmesaja migrandi. Lamorgese sõnul on kõige problemaatilisemad Tuneesiast pärit sisserändajad, sest "nad teevad kõik, et karantiinist pääseda."

Suurem osa üle Vahemere Euroopasse tungivatest sisserändajatest on õnneotsijatest majanduspõgenikud, keda päritolumaal ei ähvarda mingisugune tagakiusamine. Näiteks Saksamaal lükatakse tänasel päeval tagasi 95 protsenti uusimmigrantide asüülitaotlustest.

Toimetas Karol Kallas