Ivanka Trump (paremal) istub tseremoonial, kus tema isa ja USA president Donald Trump sai Saudi Araabia kuningalt Salmanilt kaela Abdulaziz al-Saudi auraha. Foto: Scanpix

Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid on tõotanud annetada sada miljonit dollarit USA presidendi Donald Trumpi tütre ja nõuniku Ivanka Trumpi globaalsesse naisettevõtjate toetamise fondi Maailmapangas, vahendab Breitbart.

Tõotuse teatavakstegemise üritusel koos Maailmapanga presidendi Jim Yong Kimiga kiitis Ivanka Trump Saudi Araabiat “progressi” eest naiste majandusliku edendamise vallas, kuid lisas, et “ees on veel palju tööd.”

“Saudi Araabia progress, eriti viimastel aastatel, on väga julgustav, kuid ees on veel palju tööd ning vabadusi ja võimalusi, mille eest edasi võidelda,” ütles ta kuulajatele.

“Lood saudi naistest nagu teiegi [mu kuulajad] katalüüsivad muutust, inspireerivad mind uskuma naiste globaalse edukuse ja kordamineku võimalikkusse,” sõnastas Ivanka Trump oma hinnangu olukorrale riigis.

Ivanka Trump tegi ettepaneku kõnealuse globaalse naistefondi asutamiseks, kui viibis Saksa kantsleri Angela Merkeli kutsel Berliinis.

Islamile rajatud Saudi Araabias on naistel keelatud autot juhtida ning ringi liikumiseks vajavad nad meesterahva luba.

Mehed ja naised on riigis rangelt eraldatud ning viimased peavad end avalikkuse ees kinni katma.

Ivanka Trump kõneleb Merkeli kutsel Berliinis