Jaak Madison: aborte tuleb iga hinnaga vähendada

EKRE aseesimees Jaak Madison kinnitas Postimehe stuudios, et neli ja pool tuhat aborti aastas on meie rahvale väga suur probleem, mistõttu tuleb neid iga hinnaga vähendada ja ennetada. Foto: kuvatõmmis saatest "Otse Postimehest"

EKRE aseesimees Jaak Madison väljendas täna saates Otse Postimehest kindlat seisukohta, et ka sündimata lapse elu on väga väärtuslik, mistõttu on neli ja pool tuhat aborti aastas meie rahva jaoks väga suureks probleemiks. Madisoni sõnul tuleb seetõttu aborte iga hinnaga vähendada.

Madison kinnitas teda täna Postimehe stuudios intervjueerinud erikorrespondendile Vilja Kiislerile, et ta ei poolda aborte kui need on tehtud kergekäeliselt ja lihtsalt tulevad enda mugavusest:

“Ma arvan, et iga inimelu on väärtuslik. Iga inimelu. Ka sündimata lapse elu on väga väärtuslik. Neli ja pool tuhat aborti aastas on väga suur probleem meie rahvale. Neid tuleb iga hinnaga vähendada. Neid tuleb ennetada. Ja tuleb vältida olukordi, kus tõesti võib-olla noor naisterahvas, sattudes segadusse, paanikasse, tahab teha aborti ja loobuda lapsest, et ta ei teeks seda mitte mingil juhul kergekäeliselt. See laps on tegelikult väärtus. Ja sellest tuleb avalikult rääkida ning see ei ole küsimus nii-öelda inimõigustest ja oma kehaga ümber käimisest… me räägime kolmandast elust, mitte ainult enda kehast.”

“Põhimõtteliselt olete siis Varro Vooglaiu seisukohtadel, ma saan aru,” kommenteeris Kiisler seepeale.

“Ma olen seisukohal, et iga inimelu on väärtuslik,” vastas talle omakorda Madison. “Nii elava elu kui ka tekkiva elu väärtus on väga oluline.”

Madisoni sõnul ei ole ta ka nii tugev surmanuhtluse vastane kui paljud inimesed, kes väidavad end olevat elude kaitsel ja samal ajal kiidavad aborte ja sündimata laste elude võtmist. See on tema hinnangul “pigem palju kahepalgelisem poliitika, mida paljud ajavad”.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!