Jaak Madison. Foto: Veiko Vihuri

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison tõdeb, et Eesti riigil on karmavõlg ja selle tagajärjeks on peaminister Kaja Kallas.

Järgnev tekst on Madisoni pöördumine sotsiaalmeedias. Lauseehitust on loetavuse huvides pisut kohendatud.

[Reformierakonna juht ja peaminister] Kaja Kallas väitis täna [reede, 14.10.2022] Reformierakonna volikogus, et "Reformierakond seisab avatud, sõbraliku, eduka ja lääneliku" Eesti eest. Kallas lisas, et "EKRE tahab tigedat ja väikest riiki".

Kaja Kallas ei saa aru maailmast tema ümber.

Reformierakond on seisnud nii palju avatuse eest, et eestlaste osakaal ühiskonnas on Euroopa riikidest Läti järel teisel kohal. Teisel kohal tagantpoolt. Me oleme nii-nii avatud, et agressorriigi [Venemaa] kodanikud Eestis saavad omada tulirelvi ja osaleda valimistel. Selline on Reformierakonna "avatus".

Me oleme nii edukad. Tänu Reformierakonnale oleme esimesel kohal Euroopas. Esikohal inflatsiooni võidujooksus. See pole tähtis, et iga viies Eesti elanik elab suhtelises vaesuses ning iga teine pensionär kannatab puudust. Mõne kuu pärast on neid palju rohkem ja me oleme tänu Kajale veelgi uhkemad ning edukamad.

See on väga sõbralik Eesti, kus Kaja Kallas loodab siiralt, et kriisid mööduksid, et ta saaks lõpuks valitsema hakata.

Läänelik Eesti, Reformierakonna juhtimisel, on iga uhke eestlase unelm – kummardagem globaliste ja Euroopa Komisjoni ning paneme ruttu kinni meie oma energiatööstuse, sest rohepööre on vaja saksaliku täpsusega ellu viia. Seejärel saab Kaja palju kiita ning Reformierakond saab kiidelda, kuidas me oleme ikka Euroopas niivõrd tublid. 

Mis siis, et Eestis kõik maksavad seejärel kordades kõrgemat elektrihinda ning sõltuvad täielikult impordist. Tähtis on olla "läänelik". Seda viisil ja ainult, nagu proua Kallas sellest aru saab.

Kuid paraku meil rahvana on vist mingi karmavõlg, et meie peaministriks on Kaja.

Toimetas Karol Kallas