Ajaloolane Jaak Valge poleks veel mõne aasta eest uskunud, et üks religioosse taustaga meediaväljaanne saab olla vabaduse, demokraatia ja ühiskonna enamuse valiku eestkõnelejatest. Objektiiv täna seda tema sõnul siiski on. 

Ma pean tõesti ütlema, et veel mõni aasta tagasi oleks mul olnud ikka väga raske uskuda, et üks religioosse taustaga meediaväljaanne saab meil olla vabaduse, demokraatia ja ühiskonna enamuse valiku eestkõnelejatest.

Objektiiv täna seda on.

Tõsi, me peame tunnistama, et meie tänane aeg ongi üsna imelik. Me ei tea enam, kelle eesmärke meie riigijuhid ja peavoolumeedia teostavad. Sellisel ajal ongi vaja tasakaalukust ja sõltumatust.

Ehkki kõik meie meediaväljaanded armastavad ennast nimetada sõltumatuteks, on Objektiiv seda päriselt.

Objektiiv toimib paljude väikesponsorite ehk meie kõigi väikeannetuste toel ja on meie endi tehtud. Ta on meie kõigi jaoks. Sellisena on Objektiiv kogukondlik nähtus selle sõna kõige paremas mõttes.

Objektiivi lugedes ei pea sa end läbi murdma reklaami ja kollase informatsiooni rägastikust. Objektiiv edastab asjalikku teavet ja kui ta koguks veel niipalju jõudu, et seal saaks kommentaaride kõrval edastada ka rohkem uudiseid, siis võiks ta olla minu jaoks esimene informatsiooniallikas Eestis.

Jaak Valge
ajaloolane