Foto: Scanpix

Jaapani tööstuskonglomeraat Kowa Co Ltd, mis toodab masinate ja tekstiili kõrval ka ravimeid, teatas esmaspäeval, et nende uuringud näitavad, et parasiitide vastase toimega ravimil ivermektiinil on samuti nii Omikroni kui kõigi teiste koronaviiruse tüvede vastu antiviraalne toime, kirjutab Reuters. 

Kowa korraldas ravimikatsetused koostöös Tokyo Kitasato Ülikoooliga. Ivermektiini mõju leidis järjekordselt kinnitust katseklaasi uuringutega ja hetkel toimuvad kolmanda järgu, ehk inimkatsed, vahendab Reuters.  

Covid-19 ravilahendusena ei tunnista ivermektiini ei Maailma Terviseorganisatsioon, ega Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide ravimiametid. 

Hetkel toimuvad ivermektiini võimaliku Covid-19 vastase toime uuringud samuti Ühendkuningriigi Oxfordi ülikoolis.

Kowa Co Ltd ivermektiini uuringute positiivsete tulemuste peale võttis Joe Bideni valitsuse ja selle terviseametnike vastu kurjalt sõna Ameerika Ühendriikide tuntud mustanahaline konservatiiv Candance Owens

Joe Bideni valitsus on süüdi Ameerika inimeste massimõrvas. Muul viisil ei ole seda võimalik kirjeldada. Me teame juba ammu, et ivermektiin toimib [Covid-19 vastu], kuid Toidu ja Ravimiamet (FDA) on selle kasutamise ära keelanud. Nad tahavad, et inimesed ära sureksid.

Pisut rohkem kui aasta ajaga – esimene Covid-19 vastase vaktsiini süst tehti 2020. aasta jõulude ajal – on Maailma Terviseorganisatsiooni ravimite kõrvalnähtude andmebaasi Vigiaccess tehtud 3 120 612 Covid-19 vaktsiinide kahjulike kõrvalmõjude sissekannet.

Kanada Ontario provintsi arstid kirjutasid eelmise aasta oktoobri lõpus, et Covid-19 vaktsiinide kätte on ainuüksi Ameerika Ühendriikides surnud ligi 20 000 inimest. 

Ivermektiin avastati 1975. aastal, inimeste jaoks kiideti see heaks 1987. aastal ja viidatud Vigiaccessi andmebaasis on selle kohta tehtud ainult 5867 kõrvaltoime märkust.

Toimetas Karol Kallas