James O'Keefe'il õnnestus teha intervjuu USA kongressi praktikandiga, kelle sõnul on kongressi liikmete seksiorgiad tavalised ja nende kaudu mõjutatakse saadikute hääletamiskäitumist.

O'Keefe Media Groupi asutajal James O'Keefe'il õnnestus salvestada intervjuu Ameerika Ühendriikide kongressi demokraate toetava praktikandi (intern) Titus Warreniga. Warren töötab kongressis vabariiklaste heaks. Tema sõnul tema tööandjad tema poliitilistest vaadetest, ega võimalusest, et ta võib tundlikku teavet demokraatidele lekitada, ei hooli. Warreni sõnul "armastab" ta Nancy Pelosit (endine kongressi demokraadist spiiker) ja Donald Trump "peab ära surema". 

Praktikandi sõnul on ta "kindel", et tema ülemus on tema poliitiliste vaadetega kursis, seda enam, et tema töölaual on Pelosi foto. 

Warreni kinnitusel Pelosi teab teda ja nad "armastavad" üksteist. Samuti kinnitas ta, et ta käib paljudel saatkondade pidudel, ta on käinud Valge Maja üritustel ja ta armastab Joe Bidenit.

Küsimusele, kuidas vabariiklased võiksid suhtuda tema poliitilistesse vaadetesse, leidis praktikant, et teda see ei huvita.

O'Keefe'i sõnul muudavad Warreni sugused praktikandid olukorra vabariiklastest saadikute jaoks keeruliseks, sest paljud viimastest toetuvad oma otsuste langetamises praktikantide ja nõunike tööle.

Warren jagas lisaks ohtralt teavet kongressi tegutsemisviiside kohta ja kuidas mõlema partei [demokraatide ja vabariiklaste] liikmeid sunnitakse teatud viisil hääletama lahendusega, mida praktikant nimetas "soovitamiseks". Sellised "soovitused" pole siiski päris soovitused. Sedasi sunnitakse saadikuid, kes petavad oma abikaasasid või osalevad koos teiste kongressi liikmetega seksipidudel, kindlal viisil hääletama. "Ma näen väga palju selliseid asju oma silmadega," rääkis ta.

Warreni sõnul on suurem osa kongressi liikmetest abielus, kuid "neil on armusuhted teiste kongressi liikmetega … Ja neil on sellised peod ja muu sarnane." Tituse sõnul on need väidetavad peod sageli "rajud ja kuumad". 

Enda sõnul pole ta ise ühelgi sellisel peol käinud ega teda pole sinna ka kutsutud. Samas on tema sõnul tegemist "avaliku saladusega". "Seda juhtub palju rohkem kui inimesed arvavad," kinnitas ta ja lisas, et enne kongressi tööle asumist pidas ta selliseid jutte "naljaks".

Sedasi kogutud kompromiteerivate materjalidega sunnitakse saadikuid hääletama süvariigi "soole" soovitud viisil kui suunatakse valimisi. 

Vabariiklasest kongressi saadik Madison Cawthorn paljastas 2022. aastal, kuidas teda kutsuti ühte Washington DC nomenklatuuri tähtsa tegelase koju "seksuaalsele sõbrunemisele" või "orgiale". Samuti lisas ta, et paljud inimesed, kes sõdivad avalikult uimastitega, on ise innukad kokaiini tarbijad. See põhjustas saadikute seas märkimisväärse segaduse, Cawthorn sildistati valetajaks ja toonane kongressi opositsiooni juht, vabariiklane Kevin McCarthy, korraldas asjad viisil, et teda kongressi tagasi ei valitud.    

O'Keefe võttis Cawthorniga ühendust. Viimase sõnul pole ta ühelgi "sellisel" peol käinud, kuid teda on mitu korda neile kutsutud. Tema sõnul on sellised meelitamised ja järgnevad mustamised Washingtonis tavalised. "Inimesed tahavad sind panna olukordadesse, mis sulle varju heidavad, sest nad soovivad sind mõjutada ja kontrollida sinu hääletamist."

Warreni sõnul on saadikute seksieluga kursis ka korporatiivne meedia, kuid seal ei lubata selle kohta lugusid avaldada. Samuti rääkis ta hiljutise skandaali kohta, kus senati Harti koosolekuruumis pani üks praktikant kaamera ees toime samasooliste seksuaalühte, et tegelik sündmus leidis aset mitu kuud varem ja salvestus lasti käiku kas demokraadist senaatori Ben Cardini, kelle heaks antud praktikat töötas, või praktikandi enda mingil viisil mõjutamiseks.  

Intervjuu lõpus kinnitas Warren, et orgiad on Washington DC poliitikute ringkondades "tavalised".

Toimetas Karol Kallas