Sajid Javid Foto: Scanpix

Briti tervishoiuminister Sajid Javid sõnas, et seniajani koroonapiiranguid kehtestavad haiglad peavad piirangud lõpetama või nad tuleb panna häbiposti, vahendab The Independent.

"Lõpetage koroonapiirangud või ma toon teie nimed välja ja häbistan teid," sõnas Javid. Kuigi haiglatele on antud uued juhised, mis võtavad maha suurem osa piirangutest, on palju neid haiglaid, mis juhiseid ignoreerivad. 

"Tervishoiuminister on seisukohal, et see on absoluutselt vastuvõetamatu – piirangutest kinnipidamine mitte ainult ei vähenda haiglate ravivõimekust, vaid ignoreerib ka tõsiasja, et patsientidel on vaja näha lähedasi ja lähedased peavad nägema patsiente," ütles meediakanalile valitsuse ametnik. 

"Juhised, mis on välja töötatud meedikute poolt, põhinevad kõige värskematel andmetel ja tõenditel, seega ei ole mingit põhjust neid mitte järgida," nentis ametnik.

Paljud haiglad takistavad siiamaani patsientide külastamist, Birminghami ülikooli haigla on toonud näiteks põhjuseks "erakorralised tingimused".

Aprillis haiglatele saadetud juhendis leevendatakse märkimisväärselt mitmeid koroonapiirangute meetmeid nagu näiteks haigete külastamise keeld, ülipõhjalikud puhastusprotseduurid haiglates ja distantsi hoidmine. 

Vahepeal kehtinud rangete koroonapiirangute tõttu on arstiabi ootejärjekorras ligi 6,2 miljonit Briti elanikku, mis on viimase 15 aasta kõrgeim number. Nendest ligi 300 000 on juba üle aasta operatsioonijärjekorras. 24 000 patsienti ootavad operatsiooni juba ligi kaks aastat.

Toimetas René Allik