Little St. James saar, kus asus Jeffrey Epsteini "pedoparadiis". Foto: Scanpix

Möödunud aasta augustis kahtlastel asjaoludel New Yorki vanglas otsa leidnud pedofiili Jeffrey Epsteini pärandvara haldajad alustasid seitsmeteistkümne naisega läbirääkimisi nende kannatuste kompenseerimise osas.

Nimetatud naised on andnud nõusleku osaleda ohvrite hüvitisfondis, mis hindab iga ohvri kaebust eraldi ja raha antakse naistele 90 päeva jooksul, vahendab The Sun.

Ajalehe kätte jõudsid dokumendid, millest selgub, et 12 naist, keda esindab advokaat Jordan K Merson ja viis naist, keda esindab Lisa Bloom, nõustusid fondi reeglitega.

Naised, kes fondist raha saavad, peavad allkirjastama neljaleheküljelise lepingu, milles kinnitavad, et edaspidi ei esita Epsteini pärandivarale enam ühtegi nõuet.

Samuti ei tohi raha saanud naised esitada kaebuseid ühegi Epsteiniga koostööd teinud ettevõtte ja tema ettevõtete töötajate vastu.

Samas ei keela kokkulepe esitamast kaebusi Epsteiniga koos lapsi vägistanud inimeste vastu ja kellele neid müüdi.

Mis tähendab, et vähemalt üks naine, Virginia Roberts, võib enda alaealisena seksuaalselt ärakasutamise eest kohtusse kaevata Ühendkuningriigi kuningakoja prints Andrew.

Fondist raha saanud naised võivad soovi korral jääda anonüümseks. Samas neid ei keelata avalikustada oma süüdistus Epsteini vastu ja kompensatsiooni suurus.

Peale kompensatsiooni saamist peavad naised kolme päeva jooksul loobuma kõigist süüdistustest Epsteini pärandivara ja temaga koostööd teinud ettevõtete ning kunagiste töötajate vastu.

Epsteini pärandivara haldajate kvartaliaruandest selgub, et selle 600 miljoni dollari suurusest varast soovivad osa saada 33 üksikisikut ja ettevõtet.

Suurem osa kaebustest on esitatud New Yorki kolmes alama astme kohtus. Kümme kohtuasja on arutamisel New Yorki Lõunapiirkonna föderaalkohtus, kus arutati ka Epsteini kaasust enne kui see vanglas väidetavalt endalt elu võttis.

Viidatud kümnest naisest kuus ei soovi oma isikuid avalikustada, samas kui neli on enda süüdistuste sisu avalikuks teinud.

Üheksa kaebust on sisse antud New Yorki osariigi ülemkohtusse.

Epstein oli pedofiil, kelle lähikonda kuulusid maailma vägevad ja kes müüs neile noori tütarlapsi. Epsteini "Lolita expressiks" kutsutud kuulsas lennukis, mis lendas Epsteinile kuulunud saare vahet ja ringi mööda maailma, on lennanud näiteks Bill Clinton ja Bill Gates.

Toimetas Karol Kallas