Sõjaajaloolane Jüri Kotšinev juhib oma videosõnavõtus, mis kõlas portaali Objektiiv korraldatud konverentsil “Kuidas vabaneda orjameelsusest?”, tähelepanu inimestele, kes tahaksid olla mitte ainult tuulelipu taolised, vaid olla isegi tuulelipu ennetajad, võttes õige suuna veel enne, kui tuul puhuma hakkab. Kotšinevi sõnul on kõige parem pöörduda oma südametunnistuse poole, jääda iseendaks ja mõelda oma peaga.

“Iga inimene, eriti aga esindusdemokraatia tingimustes poliitik, tahaks mitte ainult käituda õigesti, ilma spikrit lugemata ja otsest käsku saamata, vaid olla nagu tuulelipp. Aga erinevalt tuulelipust, kes pöördub tuule suunas, tahaks tänapäeva inimene, eriti eestlane, olla tuulelipu ennetaja. Et ta juba enne, kui tuul puhub, võtab õige suuna. Ja see pole mitte lihtsalt väga raske, vaid see on põhimõtteliselt võimatu. Aga ometigi üritatakse seda teha – olla meele järgi üksikisikuna, olla meele järgi terve sootsiumina ja olla meele järgi terve riigina,” mõtiskles Kotšinev, jätkates:

“Ja tekib siis küsimus, kellele. Kas Brüsselile, kas mingile teisele võimukeskusele? Ei. Ilmselt ikkagi iseenda mugavustsooni suurendades, käituda õigesti kogu aeg.”

Jüri Kotšinevi sõnul on kõige parem pöörduda oma südametunnistuse poole, jääda iseendaks ja mõelda oma peaga.